Facebook Google+ Twitter

Włochy. Za dużo adwokatów, za mało lekarzy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-01 22:48

Włoski rynek pracy cierpi na nadmiar adwokatów, niebawem zacznie natomiast odczuwać niedobór lekarzy. Próbuje się temu zaradzić wypraszając z palestry tych, którzy zawiesili togę na kołku oraz zachęcając wydziały medycyny do przyjmowania większej liczby kandydatów.

Izby adwokacie szacują, że w najbliższym czasie będą mogły skreślić z list swoich członków co najmniej 35 tysięcy osób. Tylu bowiem mecenasów albo nie uprawia zawodu, albo deklaruje, że zarabia mniej niż 7 tysięcy euro rocznie, czyli wyjątkowo mało.

W tej chwili we Włoszech jest 210 tysięcy adwokatów. Jeden przypada na 283 mieszkańców. We Francji proporcje te wynoszą: jeden adwokat na blisko półtora tysiąca osób. Jak należało się spodziewać po ujawnieniu tych danych rozgorzała dyskusja, czy adwokatów jest dlatego tak wielu, że Włosi są kłótliwi - czy może odwrotnie.
Poważniejszym problemem jest na pewno zmniejszenie się liczby lekarzy. Jest ich w tej chwili 280 tysięcy, ale za 15 lat będzie o 70 tysięcy mniej. W tym samym czasie zaś procent ludzi starszych wzrośnie z 18 do 23, a wraz z tym - zapotrzebowanie na lekarzy. Stąd apel do młodzieży, by szła na medycynę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.