Facebook Google+ Twitter

Włochy: Zakaz mycia szyb na skrzyżowaniach

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-02 08:09

Rzymska straż miejska ukarała mandatami 7 osób za mycie szyb samochodów na skrzyżowaniach. 1 listopada wszedł w życie zakaz jakiejkolwiek działalności - także sprzedaży chusteczek do nosa czy żonglowania - utrudniającej ruch kołowy na ulicach i placach wiecznego miasta.

Straż miejska twierdzi, że pierwszego dnia patrzyła jeszcze przez palce na niedozwoloną działalność. Dzisiaj na miasto wyjdzie 25 patroli, które będą się zajmowały wyłącznie kontrolą przestrzegania zakazu, jaki burmistrz Rzymu Gianni Alemanno wydał pod naciskiem opinii publicznej. Chce uwolnić rzymskich kierowców od natręctwa ze strony zaprzątających ich uwagę usługodawców. Szczególnie namolni są myjący szyby, polujący gównie na kobiety za kierownicą, które są w takich sytuacjach bezradne.

Rozporządzenie przewiduje mandat w wysokości stu euro oraz utratę narzędzi pracy, a także kontrolę dokumentów, w tym zezwolenia na pobyt we Włoszech. Nieposiadanie go może się skończyć deportacją.

Tak zwaną "myjkę" na skrzyżowaniach wymyślili Polacy, emigranci stanu wojennego. Zjawisko to trafiło nawet do literatury - w 1989 roku ukazała się powieść pod tytułem "Polak myjący szyby". W jej ekranizacji kilka lat później zagrała między innymi Agata Buzek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.