Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28005 miejsce

Włocławek. "Dobry koncert": Mariusz Lubomski

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-04-06 16:46

25 kwietnia we włocławskim Teatrze Impresaryjnym odbędzie się kolejny koncert z cyklu organizowanych przez Włocławski Ośrodek Edukacji i Promocji Kultury wydarzeń muzycznych pt. “Dobry koncert”.

Mariusz Lubomski / Fot. materiały prasoweMariusz Lubomski to plastyk i jednocześnie muzyk, zaliczany do wykonawców piosenki autorskiej. Tworzy specyficzny rodzaj piosenek o charakterystycznym akustycznym brzmieniu, korzystającej z rytmów bossa nowy, rytmów karaibskich i pieśni cygańskich, klasycznego bluesa z elementami funky, garażowego undergroundu, ostrych rockowych brzmień i piosenek aktorskich, klimatu francuskich kabaretów i nowojorskich klubów jazzowych, songów Weila-Brechta i Toma Waitsa. (Wikipedia) Mariusz Lubomski - niewielu jest w Polsce artystów będących dla siebie sterem, żeglarzem i okrętem; swoboda w doborze wykonywanego repertuaru, samodzielna praca nad płytą, osobiste jej wydanie - Lubomski spełnia wszystkie przytoczone kryteria.

Czasem zbyt prosto szufladkowany jako piosenkarz z kręgu poezji śpiewanej, od lat w sposób skuteczny wymyka się narzuconym ramom. Od zawsze zakochany w twórczości Toma Waitsa, wielokrotnie odnoszący się do poezji Nicka Cave’a, z każdą następną płytą w sposób coraz odważniejszy rysuje przed odbiorcą subiektywną wizję świata. Tym razem zdecydował się przystanąć na chwilę i zastanowić, a może bardziej odnaleźć w sobie dystans do problemu ludzkości, jakim jest przemijanie (Adam Dobrzyński Polskie Radio). Podczas występu we Włocławku zaprezentuje swój najnowszy projekt muzyczny pn. "Ambiwalencja".

"Ambiwalencja" to nowy, pierwszy od lat pełny premierowy program. Krótko mówiąc - znakomity, z odpowiednimi proporcjami liryzmu i autoironii, manifestów własnej niezależności i przymrużeniem oka, z niekłamanymi emocjami a zarazem dystansem do siebie. Lubomski - artysta dojrzały jest w pełni przekonujący, a zarazem potrafi skupić na sobie uwagę publiczności. Potrafi tak opowiadać, w większości nieznanymi wcześniej piosenkami, że publiczność słucha go jak w natchnieniu. W jego śpiewaniu jest dziś chyba jeszcze więcej niż kiedyś melancholii i - pełnego uroku - dekadenckiego klimatu. Współtworzą je, oczywiście, świetne teksty. Słowa do większości nowych piosenek napisał Sławomir Wolski - artystyczny partner Lubomskiego sprzed lat, do pozostałych kilku niekwestionowany mistrz słowa - Jan Wołek. Wyłania się z nich, wiarygodnie przez Lubomskiego prezentowana, opowieść o mężczyźnie w średnim wieku - niekoniecznie wesoła, ale za to pełna pięknych barw. (Tomasz Janas "Gazeta Wyborcza").

Bilety (od 20 zł w godz. 9.30 – 17.30) – Włocławski Ośrodek Edukacji i Promocji Kultury, ul. Wojska Polskiego 13, tel. 54 232 65 34, tel./fax. 54 232 40 31.

Autor: Mariusz Frydrych
Tekst pierwotnie opublikowany na stronie wwk24.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.