Facebook Google+ Twitter

Włocławek. Ruszył Festiwal Nauki i Przedsiębiorczości

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-04-23 17:31

Po blisko trzech latach niebytu do Włocławka powrócił Festiwal Nauki i Przedsiębiorczości. Inauguracja festiwalu odbyła się dziś w Auditorium Maximum Wyższej szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej przy ul. Piwnej.

Tuż po godzinie 9, w wypełnionej przez młodych ludzi, głównie uczniów szkół ponadgimnazjalnych auli, rozpoczęła się uroczystość inaugurująca festiwal.

- Ograniczyliśmy festiwal do idei promowania nauki i przedsiębiorczości, która nierozerwalnie związana jest z gospodarką Włocławka i regionu. Tymi słowami rektor, prof. WSHE dr hab. Stanisław Kunikowski krótko scharakteryzował ideę FNiP.

Wachlarz wydarzeń, spotkań oraz innego rodzaju przedsięwzięć proponowanych w ramach Festiwal Nauki i Przedsiębiorczości włocławskich uczelni jest bardzo szeroki. Są wśród nich imprezy z wielu dziedzin nauki takich jak astronomia, chemia, fizyka, literatura i inne. Nie sposób jest wszystkich wyliczyć.

Podczas inauguracji głos zabrał również prezydent
Andrzej Pałucki, który mówił o trwającej cały czas rewolucji technicznej oraz o nauce, która opisuje zdarzenia dziejące się w praktyce, ale jeszcze częściej, a szczególnie w dobie elektronizacji wytycza kierunki w jakich potoczy się przyszła działalność przemysłowa. Prezydent miasta zasygnalizował także, że cieszy go zacieśniająca się współpraca miedzy włocławskimi uczelniami.

Po części oficjalnej swój wykład pt. Wszechświat w którym żyjemy rozpoczął znany polski astronom, prof. dr hab. Andrzej Woszczyk. Był to pierwszy wykład podczas rozpoczynającego się dziś festiwalu. Tuż po wykładzie podpisano umowę o współpracy pomiędzy miastem Łodzią a Wyższą Szkołą Humanistyczno
Ekonomiczną.

Mariusz Frydrych [miejski.org]
Tekst opublikowany pierwotnie na: miejski.org[Zobacz fotorelację z pierwszego dnia Festiwalu]

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.