Facebook Google+ Twitter

Włocławek: Szpital przed strajkiem

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-06 07:35

Przed południem personel Szpitala Wojewódzkiego we Włocławku zadecyduje, czy przystąpi do strajku. Jeśli najbliższe godziny nie przyniosą przełomu w rozmowach z dyrekcją - od łóżek pacjentów odejdą pielęgniarki i położne. Zastrajkuje też obsługa techniczna.

Decyzja w tej sprawie zapadnie między godz. 8 a 9 podczas spotkania ostatniej szansy w którym wezmą udział związkowcy i dyrekcja szpitala. Jeśli porozumienie nie zostanie osiągnięte to biały personel i obsługa techniczna szpitala przerwą pracę o godzinie 9. Ma to być strajk kroczący, który dziś potrwa godzinę, a od jutra codziennie o godzinę dłużej aż do skutku.

Dyrekcja szpitala podejmie próbę załagodzenia sytuacji. Wczoraj odbyły się bowiem kolejne rozmowy szefa lecznicy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Ich efektu nie ujawniono. Zostanie przedstawiony związkowcom na porannym spotkaniu.

Pracownicy domagają się podwyżek pensji o 250 złotych z wyrównaniem od lipca ubiegłego roku. Jeśli dojdzie do strajku pacjentami opiekować się będą tylko pielęgniarki oddziałowe. W strajku nie biorą udziału lekarze, którzy zatrudnieni są na indywidualnych kontraktach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.