Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10442 miejsce

Włocławek: Wystawa z modelkami

Współautorzy: Mira Giza

Takich tłumów jak we wczorajszy wieczór włocławska Galeria Sztuki Współczesnej jeszcze nie widziała. Stało się tak za sprawą wernisażu zorganizowanego z okazji 40-lecia pracy twórczej malarki Letosławy Charaszkiewicz.

Lestosława Charaszkiewicz w czasie otwarcia wystawy. / Fot. Leszek LubickiWszystko się przedłużało. W holu Galerii dziesiątki przybyłych ludzi, ale drzwi do sali wystawowej dalej zamknięte. Podglądamy przez szybę, młode dziewczyny ubrane w piękne stroje trenują intensywnie na wybiegu. Wokół na ścianach wiszące obrazy. Modelki dziarsko maszerują, obracają się, a następnie idą dalej do przodu. Z boku widzimy panią, która wszystko czujnym okiem nadzoruje. To bohaterka wieczoru, artysta malarz Letosława Charaszkiewicz, która dzisiaj, z okazji 40-lecia pracy twórczej zaprezentuje nam wystawę pt. "Metamorfozy" malarstwo, rysunek, projekty i realizacje ubiorów.

Modelki w strojach zaprojektowanych przez artystkę. / Fot. Leszek LubickiWreszcie pada hasło, można wejść na salę. Na wielkich okiennych parapetach stoją modelki prezentując ubiory zaprojektowane przez artystkę. Pani Letosława jest absolwentką PWSSP (obecnie ASP) w Łodzi. Dyplom uzyskała w 1969 r. z zakresu malarstwa, ale przez wiele lat pracowała jako projektant w kilku polskich zakładach odzieżowych. Stąd oprócz obrazów, rysunków, możemy dzisiaj także podziwiać projekty ubiorów, za które była wielokrotnie wyróżniana. Swoje prace ze wszystkich bliskich jej dziedzin prezentowała na 19 wystawach indywidualnych i 30 zbiorowych w kraju i zagranicą.

Artystka odbiera nagrodę przyznaną przez Prezydenta Miasta Włocławka. / Fot. Leszek LubickiWystawę czas zacząć. Dyrektor Galerii, Lidia Piechocka-Witczak wita bohaterkę wieczoru i za chwilę padają chyba najważniejsze słowa: artystka, dla której dzisiaj tu przybyliśmy, to osoba o niezwykłym poświęceniu artystycznym. Potwierdzeniem tych słów jest dzisiejsza wystawa, dziesiątki rozwieszonych obrazów olejnych, rysunków ołówkiem, projekty ubiorów, wszystko to daje właśnie taki obraz pani Letosławy, artysty uniwersalnego, a także niezwykle płodnego. Jednocześnie osoby bardzo skromniej, co widać choćby w chwili gdy z rąk szefowej wydziału kultury włocławskiego Ratusza odbiera nagrodę przyznaną przez Prezydenta Miasta Włocławka.

Część oficjalna bardzo szybko się kończy, i słusznie. Tłumy ludzi zapewne nie przybyły tutaj aby słuchać "gadających głów". Dzisiaj liczy się sztuka, piękno no i modelki w strojach stworzonych przez artystkę.

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu, który może (mamy taką nadzieję) lepiej odda nastrój wieczoru, niż pisane słowa. Aby go obejrzeć proszę kliknąć tutaj.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.