Facebook Google+ Twitter

Włodarczyk vs Palacios. Diablo pozostał mistrzem świata WBC

Krzysztof Włodarczyk pozostał mistrzem WBC wagi junior ciężkiej. Po dwunastu rundach pojedynku w Hali Stulecia we Wrocławiu, na punkty pokonał Francisco Palaciosa. Dla Włodarczyka była to czwarta obrona tytułu i 50. stoczona walka.

Po raz pierwszy pięściarze spotkali się w ringu 2 kwietnia 2011 roku / Fot. Print screen http://www.youtube.com/watch?v=5bNH9DewJZk Pierwszy do ringu wkroczył Portorykańczyk. Na głowie miał opaskę z napisem Polska. Potem pośród dopingu kibiców zgromadzonych w Hali Stulecia we Wrocławiu, do ringu wszedł obrońca tytułu Krzysztof Diablo Włodarczyk. Na jego twarzy widać było skupienie. Tuż po wysłuchaniu hymnów, minutą ciszy uczczono pamięć Jerzego Kuleja i zmarłego niedawno Leszka Drogosza.

Już w pierwszej rundzie Polak zaatakował mocnym prawym podbródkowym. Palacios zapewne odczuł także lewy sierpowy w wykonaniu Włodarczyka. Mając świadomość, że przegrał dwie pierwsze rundy, Portorykańczyk chwilowo zepchnął Polaka do obrony. Po pięciu rundach, na kartach sędziowskich był remis, a Diablo bezskutecznie wyczekiwał błędu rywala. Krzysztof Diablo Włodarczyk pierwszą zawodową walkę stoczył w 10 czerwca 2000 roku. / Fot. Print screen http://www.youtube.com/watch?v=DJI4ajvbv0A

Palacios zadawał więcej ciosów, które dochodziły do głowy Włodarczyka. Polak nie pozostawał jednak dłużny i zafundował swojemu rywalowi efektowną bijatykę pod koniec ósmej rundy. Dobrze blokował ciosy i konsekwentnie punktował rywala lewym prostym, co przyniosło efekt. Pod koniec dziesiątej rundy, potężny lewy sierpowy zamroczył Palaciosa, którego ciosy nie były już tak precyzyjne. W jego uderzeniach brakowało dynamiki, a Diablo powiększał swoją przewagę. Również w dwóch ostatnich rundach, Portorykańczyk nie był w stanie zagrozić polskiemu pięściarzowi. Nie wykorzystał też dwóch potknięć Włodarczyka w ostatniej rundzie.

Po dwunastu rundach wszyscy sędziowie jednogłośnie dali zwycięstwo Włodarczykowi. Była to jego 50. walka na zawodowym ringu.

Czytaj o wcześniejszym pojedynku Włodarczyka z Palaciosem -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.