Facebook Google+ Twitter

Włodek Pawlik nominowany do Grammy. Za płytę jazzową o Kaliszu

Włodzimierz Pawlik został nominowany do nagrody Grammy. Polaka doceniono za płytę "Night in Calisia", przygotowaną na obchody 1850-lecia Kalisza.

 / Fot. Materiały prasowe"Night in Calisia" przygotowali wspólnie Włodek Pawlik oraz Randy Brecker, amerykański trębacz jazzowy. Płyta powstała na 1850-lecie miasta, a zamówił ją Adam Klocek, dyrektor Filharmonii Kaliskiej. "Jesteśmy bodaj jedyną, poza Filharmonią Narodową, filharmonią w Polsce, która otrzymała nominację do tej nagrody. Niezwykle mnie cieszy, że ten projekt okazał się udany, że nasza artystyczna produkcja została nagrodzona i się podoba" - powiedział.

Do nagrody Grammy została jednak nominowana amerykańska wersja tej płyty, która w sierpniu 2013 roku ukazała się w Stanach. Krążek szybko odniósł sukces i trafił na listę 50 najczęściej odtwarzanych płyt w rozgłośniach radiowych. Adam Klocek cieszy się z sukcesu, ponieważ w amerykańskiej wersji "Night in Calisia" znalazły się wszystkie informacje o mieście. Stwierdził więc, że krążek będzie świetną promocją międzynarodową Kalisza.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.