Facebook Google+ Twitter

Włodek Pawlik trio na tegorocznym Warsaw Summer Jazz Days. Start już 10 lipca!

23. edycja Warsaw Summer Jazz Days odbędzie się w dniach 10 -13 lipca. Na scenie zobaczymy m.in. Włodek Pawlik Trio, Warren Wolf Wolfpack, czy Liberty Ellman Quintet.

 / Fot. oficjalny plakat festiwaluMariusz Adamiak podczas wtorkowej konferencji prasowej poinformował, ze "tegoroczny program wydaje się wyjątkowo jazzowy, pozbawiony akcentów rockowych, jak to się zdarzało w przeszłości. Przyszedł moment na pokazywanie nowych ludzi, nowych nazwisk światowego jazzu" - podaje gazeta wyborcza za PAP.

Pierwszego dnia festiwalu (10 lipca) wystąpią: szwedzki pianista Nik Bärtsch's Ronin, a tuż po nim Gerald Clayton. Pierwszy dzień festiwalu zamknie trio "Now This", które tworzą uznani jazzowi improwizatorzy: kontrabasista Gary Peacock, perkusista Joey Baron i pianista Marc Copland.

Drugiego dnia na scenie zaprezentuje się trio Włodka Pawlika, któremu towarzyszyć będzie perkusista Cezary Konrad i basista Paweł Pańta. Warto wspomnieć, że Włodek Pawlik jest laureatem nagrody Grammy 2014, którą otrzymał za płytę "Night in Calisia". Ponadto, na scenie zaprezentują się: trio Jacka DeJohnette’a, kontrabasista Dave Holland, który wystąpi wraz z pianistą Craigiem Tabornem, gitarzystą Kevinem Eubanksem i perkusistą Eric’iem Harlandem.

W sobotę, 12 lipca na scenie Soho Factory zobaczymy wibrafonistę Warren’a Wolf’a. Zobaczymy również trio Joey'a DeFrancesco. Na zakończenie zagra Liberty Ellman Quintetu, prowadzony przez gitarzystę Liberty Ellmana.

Ostatni dzień Warsaw Summer Jazz Days to koncerty: gitarzysty Sandro Zerafa, chicagowskiej grupy Hypnotic Brass Ensemble i amerykańskiego wokalisty Gregory’ego Porter’a, któremu na scenie towarzyszyć będą Chip Crawford, Aaron James, Emanuel Harrold i Yosuke Sato.

Dzień przed oficjalnym rozpoczęciem festiwalu (9 lipca) na warszawskiej Pradze będziemy mogli posłuchać koncertu grupy SBB ze skrzypkiem Michałem Urbaniakiem - to będzie ich pierwszy wspólny występ. Planowany koncert będzie prologiem całego festiwalu.

Przygotowano także koncert "Polish Jazz Night", dla najbardziej wytrzymałych jazzmanów, który odbędzie się ostatniego dnia festiwalu (13 lipca) o 12 w nocy. Na scenie zagra High Definition Quartet z pianistą Piotrem Orzechowskim, a zaraz po nim - perkusista Jacek Kochan z pianistą Dominikiem Wanią.

Warsaw Summer Jazz Days organizowany jest już od 1992 r. Organizatorem festiwalu jest Mariusz Adamiak, założyciel klubu Akwarium. Festiwal zrodził się z potrzeby konkurencji dla Festiwalu Jazz Jamboree.

Oficjalne cele festiwalu to "promocja jazzu współczesnego niezależnie od jego rodowodu czy przynależności państwowej, prezentowanie tego co najnowsze i najbardziej kreatywne we współczesnym jazzie".

Na festiwalowej scenie zaprezentowały się już takie zespoły jak: Michael Brecker, James Carter, Steve Coleman, Chick Corea, Bill Laswell, czy John Zorn.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.