Facebook Google+ Twitter

Włodzimierz Brodiuk na Kongresie Klastrów w Sejmie

Starosta Ostródzki Włodzimierz Brodiuk wybrany został spośród grona wszystkich starostów w kraju, aby reprezentować podczas I Kongresu Klastrów Polskich w Sejmie RP w dniu 3 czerwca 2013 roku sektor administracji samorządowej.

Starosta Ostródzki Włodzimierz Brodiuk na I Kongresie Klastrów Polskich w Sejmie RP / Fot. Zbigniew MichalakTo szczególne wyróżnienie zawdzięcza przede wszystkim pracy jaką włożył w silny rozwój swojego regionu, który dzięki niemu wyróżnia się pod tym względem na tle innych powiatów. Starosta Ostródzki Włodzimierz Brodiuk reprezentował wszystkich samorządowców w ważnej dyskusji dotyczącej rozwoju zarówno klastrów, jaki i rozwoju gospodarki regionalnej oraz całego kraju.

Starosta Ostródzki Włodzimierz Brodiuk na I Kongresie Klastrów Polskich w Sejmie RP / Fot. Zbigniew MichalakWłodzimierz Brodiuk doskonale zaprezentował się podczas tego wielkiego wydarzenia. Wystąpienie Starosty podczas sesji otwierającej Kongres, pełne przemyśleń i trafionych zdań dotyczących klastrów, nie obyło się bez wypowiedzenia wielu słów o jego Powiecie Ostródzkim. Z pełną radością i emocjami opowiadał o nim, doskonale promując swój region jako najpiękniejszy powiat w Polsce, zachęcając również do kierowania tam inwestycji.

Mieczysław Kwiatkowski, Prezes Klastra Lubelskie Drewno i Wiceprezes Zarządu Związku Pracodawców Klastry Polskie kierował wielkie słowa uznania w kierunku Starosty Brodiuka. - "To wspaniale, że mamy w naszym kraju tak znamienitego samorządowca, któremu dodatkowo tak bliski sercu jest powierzony mu region i z taką dumą o nim opowiada." - nie krył zadowolenia.

Starosta Ostródzki Włodzimierz Brodiuk z przedsiębiorcami z klastrów i przedstawicielami administracji publicznej / Fot. Zbigniew MichalakWiele ciepłych słów padło także z ust Tomasza Kozłowskiego, Koordynatora Klastra Instytucji Otoczenia Biznesu i Wiceprezesa Zarządu Związku Pracodawców Klastry Polskie, który gratulował Włodzimierzowi Brodiukowi bardzo efektownego zaprezentowała się Ostródy i wykorzystania swojej szansy. - "Bez wątpienia to jego oczko w głowie."

Bartłomiej Bodio, Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Polityki Kastrowej, mówił jak pięknym regionem i doskonałym miejscem dla inwestowania jest Powiat Ostródzki. Wspominał również z zadowoleniem gościnę Starosty Włodzimierza Brodiuka podczas kwietniowej Konferencji „Polska polityka klastrowa - szanse i zagrożenia” zorganizowanej w Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie, w którym siedzibę ma Związek Pracodawców Klastry Polskie i Ogólnopolski Klaster Innowacyjnych Przedsiębiorstw. Poseł dostrzegł jak dobrym gospodarzem, bardzo przywiązanym do swojego powiatu jest Starosta Ostródzki. - "Silny samorząd to silna Polska, to również silna gospodarka." - dodał.

Starosta Ostródzki Włodzimierz Brodiuk na I Kongresie Klastrów Polskich w Sejmie RP / Fot. Zbigniew MichalakStarostę Włodzimierza Brodiuka doceniła Grażyna Hencelewska, Wiceminister Gospodarki - "Chciałam wyrazić ogromne zadowolenie, że fundusze na nowe projekty i inwestycje w Powiecie Ostródzkim są wydawane tak racjonalnie i rozważnie. Bez wątpienia to właśnie dzięki Staroście Ostróda roztropnie wykorzystuje środki unijne, dzięki którym tak prężnie rozwija się i pobudza lokalną gospodarkę. Takie regiony Ministerstwo Gospodarki może stawiać za przykłady przemyślanej i dobrze prowadzonej gospodarki."

Słowa Grażyny Hencelewskiej potwierdzają to co do tej pory osiągnęła Ostróda. Od 2007 roku samorządy miały swój czas, możliwość wykorzystania środków unijnych. Włodzimierz Brodiuk, od 2006 roku piastujący stanowisko Starosty Powiatu Ostródzkiego, jednego z największych powiatów w Polsce, bardzo dobrze wykorzystał tę szansę. W latach 2007-2013 Powiat Ostródzki zrealizował projekty o łącznej wartości 155 mln zł. Są to olbrzymie pieniądze. Powiat pozyskał ogromne dofinansowania z ustawowymi zadaniami, czyli tym co ma robić na potrzeby mieszkańców. Było to ponad 20 mln zł na Szpital Powiatowy, ponad 40 mln na zadania drogowe, duże pieniądze na remonty szkół, placówek i wiele innych wsparć.

Kongres Klastrów w Sejmie RP / Fot. Krzysztof M. RatschkaTo właśnie podczas kadencji Starosty Włodzimierza Brodiuka, Powiat Ostródzki otrzymał tytuł Lidera Inwestycji Rządowych na 2008-2011 oraz tytuł Lidera Powiatowych Inwestycji Drogowych w Programach Rządowych na 2009-2011. Od 2008 roku Powiat Ostródzki otrzymuje tytuł Laureata Rankingu Związku Powiatów Polskich, a w roku ubiegłym zajął w tym rankingu 3 miejsce w Polsce, między innymi za wykorzystanie tych wspomnianych środków.

Były samorządy, które ten czas przespały, z różnych powodów, z braku kreatywności, z braku pomysłów i z powodu słabych budżetów. Zdecydowanie nie należał do nich Powiat Ostródzki.

Starosta Ostródzki Włodzimierz Brodiuk na I Kongresie Klastrów Polskich w Sejmie RP / Fot. Zbigniew MichalakNa czele ze swoim Starostą, Powiat Ostródzki działa na rzecz wspierania lokalnego biznesu w regionie, i co trzeba przyznać bardzo trudnym regionie. Tym większe słowa uznania należą się Włodzimierzowi Brodiukowi. On doskonale wie, że bez odpowiednich dróg żaden przedsiębiorca nie zdecyduje się na lokalizację swojej firmy, bez odpowiedniej infrastruktury turystycznej nie powstanie żaden hotel, bez dobrych szkół nie będzie dobrych fachowców, którzy przyjdą do lokalnych firm.

Wielokrotnie podczas Kongresu Klastrów w Sejmie Starosta Brodiuk powtarzał, że jest to jeden z najpiękniejszych powiatów w Polsce. - "Nie byłbym sobą, gdybym nie zaprosił Państwa do mojego powiatu, do Powiatu Ostródzkiego, w którym w Starych Jabłonkach w dniach 1-7 lipca odbędą się Mistrzostwa Świata w piłce plażowej, największa w tym roku impreza sportowa o randze światowej. Stare Jabłonki wygrały organizację MŚ z Rio de Janeiro i Moskwą." - zapraszał na zakończenie Starosta Włodzimierz Brodiuk. -"Warto inwestować w naszym powiecie, w stolicy powiatu Ostródzie i nie tylko." - zakończył swoje przemówienie, bardzo dobrze przyjęte przez zebranych gości, którymi byli w dużej mierze przedsiębiorcy i członkowie klastrów.

Anna Figiel, Ogólnopolski Klaster Innowacyjnych Przedsiębiorstw

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.