Facebook Google+ Twitter

Włodzimierz Cimoszewicz nie wystartuje w wyborach prezydenckich

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-19 08:52

Były premier powiedział, że na razie nie rozmawiał z kierownictwem SLD o swojej kandydaturze. Jednak podkreślił, że nawet rozmowa z Grzegorzem Napieralskim nie zmieni jego decyzji.

Cimoszewicz przypomniał, że kampania wyborcza to ogromne przedsięwzięcie, więc nie ma co liczyć, że na start w wyborach zdecyduje się w ostatniej chwili.

Włodzimierz Cimoszewicz dodał, że w tej chwili nie ma kandydata, który spełniałby wszystkie jego oczekiwania. Wybierając osobę, którą poprze, będzie kierował się tylko jednym kryterium - szansami kandydata na pokonanie Lecha Kaczyńskiego. Takim minimum wymagań to gwarancja, że nowy prezydent nie będzie popełniał tyle gaf co obecna głowa państwa, stwierdził Cimoszewicz.

Włodzimierz Cimoszewicz był już kandydatem lewicy na prezydenta w roku 2005. Wówczas jednak w ostatnich tygodniach kampanii zrezygnował ze startu w wyborach. Powodem były oskarżenia, które upubliczniła jego była asystentka Anna Jarucka. Po latach zarzuty, które formułowała okazały się nieprawdziwe, ale spowodowały wycofanie się Cimoszewicza z życia politycznego na dwa lata. W 2007 roku polityk SLD uzyskał mandat senatora jako kandydat niezależny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.