Facebook Google+ Twitter

Włodzimierz Czarzasty: Premier Tusk "robi sobie jaja" z ministra

- Zdecydował się na pełnienie funkcji, do której nie ma kompetencji. Źle prowadzi ten resort, nie potrafi rozwiązywać problemów i nie ma pomysłów na to, jak to wszystko ma wyglądać – powiedział polityk SLD.

 / Fot. CC, Autor: Boston9W opinii działacza SLD, Włodzimierza Czarzastego, Minister Zdrowia Bartosz Arłukowicz jest niekompetentny i nie potrafi kierować resortem. Palikot zaś jest politycznym błaznem, a premier Donald Tusk "robi sobie jaja", gdy domaga się skrócenia kolejek do lekarzy – mówił polityk w programie TVN24 "Jeden na jeden".

Zdaniem polityka SLD, wszystkie działania rządu dotyczące sytuacji w służbie zdrowia, to tylko "ruchy zastępcze". - Co dymisja szefowej NFZ-tu (domaga się jej Arłukowicz - red.) zmieni, jeśli chodzi o pacjentów? Narodowy Fundusz jest przecież coraz bardziej zadłużony, lekarstwa są coraz droższe, a kolejki coraz dłuższe – stwierdził.

Według szefa mazowieckiego SLD, Włodzimierza Czarzastego, nie każda osoba, która obejmuje jakiś resort, potrafi szybko się jego nauczyć i dobrze go poprowadzić. - Okazuje się, że nie każdy szef karetki pogotowia nadaje się na ministra. Szanuję szefów karetek pogotowia, ale jedyna funkcja, jaką on pełnił, to szef karetki pogotowia - podsumował kompetencje ministra Arłukowicza, polityk SLD.

- Zdecydował się na pełnienie funkcji, do której nie ma kompetencji. Źle prowadzi ten resort, nie potrafi rozwiązywać problemów i nie ma pomysłów na to, jak to wszystko ma wyglądać – dodał Włodzimierz Czarzasty.

Premier Donald Tusk, w opinii polityka lewicy, "robi sobie jaja", gdy domaga się od Bartosza Arłukowicza skrócenia kolejek pacjentów do specjalistów. - To trzeba zrobić systemowo, ale nie da się osiągnąć w ciągu trzech miesięcy tego, co się psuło przez sześć lat. Jak podkreślił - premier nieudolnie rozwiązuje problemy i rzuca ludzi na pożarcie. Kolejny będzie minister zdrowia. A wybory nie skrócą kolejek do lekarzy – zauważył.

Włodzimierz Czarzasty krytycznie ocenił także lidera Twojego Ruchu, Janusza Palikota, określając go "politycznym błaznem". - Jak można inaczej powiedzieć o polityku, który zmienia poglądy co pół roku? – stwierdził pytająco polityk. Według niego, partia Palikota - Twój Ruch - nie ma szans w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Podkreślił również, że polityka partii jest źle prowadzona. - Bo są dwa brandy: Europa Plus i Twój Ruch, ludzie nie wiedzą, na czym ta różnica polega.

Stanisław Cybruch

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Gdzie tu buta,arogancja ?mówi to co wszyscy widzą i słyszą.Wzorem ogłady i kultury politycznej jest "ukochany przywódca-prezes partii,która od 7 lat chcę się dobrać do koryta."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ostatnimi czasy pan Czarzasty bardzo się uaktywnił medialnie . Jego wypowiedzi są butne , aroganckie czasami wulgarne . Czy on myśli że jesteśmy w latach osiemdziesiątych ? Jest pewny siebie , z prowadzącymi audycje zamienia się miejscami i sam zadaje pytania .Póki co jego Ordynacka i SLD sukcesów nie ma . Pokory panie Czarzasty , pokory .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.