Facebook Google+ Twitter

Włókniarz Częstochowa czy Unia Leszno? Kto zwycięży w świąteczny poniedziałek?

Drużyna Włókniarza zmierzy się w wielkanocny poniedziałek z Unią. Początek spotkania w Częstochowie zaplanowany jest na 18.30. Drużyna z Leszna to aktualny lider Speedway Ekstraligi, natomiast popularne "Lwy" zajmują jak na razie 7. miejsce w tabeli.

logo klubu / Fot. Włókniarz CzęstochowaWiadomo było, że sezon żużlowy dla częstochowian zacznie się niezbyt dobrze. Na początku odejście strategicznego sponsora, a co za tym idzie olbrzymie kłopoty finansowe, przyczyniły się do braku dwóch podstawowych zawodników, w składzie na mecz z Zieloną Górą. Na pojedynek z Falubazem, podopieczni Grzegorza Dzikowskiego, wybrali się bez swoich dwóch liderów, Nickiego Pedersena i Grega Hancocka. Liderem drużyny musiał zostać Lee Richardson, który zodobył tylko 8 punktów.

Jednak wydaje się, że "Lwy" powoli zaczynają wychodzić na prostą. Działaczom tego teamu udało się zdobyć odpowiednie środki na zakontraktowanie Grega Hancocka. Włókniarz ma wielką chęć pokazania, że na własnym torze jest w stanie wiele zdziałać, nawet z takim przeciwnikiem jakim jest Unia Leszno. Wszystko to sprawi, że emocji podczas poniedziałkowego spotkania z pewnością nie zabraknie.

logo klubu / Fot. Unia LesznoUnia Leszno, po rozgromieniu na własnym torze Caelum Stal Gorzów, wydaje się być zdecydowanym liderem tego spotkania. Ma solidny skład, który w meczu ze Stalą nie miał słabych punktów. Pod nieobecność Przemysława Pawlickiego, z jak najlepszej strony będzie chciał się pokazać Jurica Pavlic. Nie można zapomnieć o znakomicie spisujących się liderach leszczyńskiej Unii: Leigh'u Adamsie, Krzysztofie Kasprzaku i Jarosławie Hampelu. Jak i o dopełniającej drugiej lini: Adamie Shieldsie i Damianie Balińskim, którzy będą dzielnie wspomagać tych najlepszych w drużynie.

Kadr ze spotkania Unia-Caelum Stal Gorzów / Fot. PAPDrużyna Włókniarza swoje nadzieje pokłada w, ostatnio rewelacyjnie spisującym się, Sławomirze Drabiku. Oprócz Grega Hancocka, pewnym punktem składu ma być Lee Richardson oraz Tomasz Gapiński, choć ten ostatni ma w tym sezonie wiele kłopotów ze sprzętem. Zdążył już zatrzeć trzy najlepsze silniki. Parę juniorską tworzyć będą Borys Miturski oraz prawdopodobnie Lewis Bridger.

Awizowane składy:

Włókniarz Częstochowa:

9. Tomasz Gapiński
10. Sławomir Drabik
11. Lee Richardson
12. Michał Szczepaniak
13. Greg Hancock
14. Borys Miturski
15. Lewis Bridger

Unia Leszno:

1. Leigh Adams
2. Adam Shields
3. Krzysztof Kasprzak
4. Damian Baliński
5. Jarosław Hampel
6. Sławomir Musielak
7. Jurica Pavic

Bilety:

ulgowy: 20 zł
normalny: 25 zł
sektor centralny: 32 zł
program: 5 zł

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.