Facebook Google+ Twitter

Włoscy politycy na liście prawicowych ekstremistów

Poczynania neonazistów zauważyła grupa broniąca praw człowieka. Amerykański portal o jawnie rasistowskim nastawieniu zamieścił na swoich stronach nazwiska znanych włoskich osobistości w formie listy przestępców kryminalnych.

Działalność włoskich nazistów nie uszła czujności międzynarodowej organizacji broniącej praw człowieka - Everyone . "Lista przestępców kryminalnych", jak nazwana została przez autorów, zawiera nazwiska włoskich duchownych, dziennikarzy, polityków oraz ludzi związanych z sądownictwem. Włochy wciąż nie uznały portalu za nielegalny. Amerykański serwis "Stormfront" jest cyberprzystanią, która nie różni się nazbyt od wszelakich podobnych w agresywnej wymowie gloryfikacji rasizmu.

Cytowany przez Iris Press, Massimo Donadio (IDV) powiedział, że sprawa listy jest bardzo poważna. Oświadczył przy tym, iż Włochy są miejscem częstych zdarzeń o zabarwieniu rasistowskim i przemocy nacechowanej prawicowym ekstremizmem. Zapowiedział zdecydowane działania.

Amerykański portal zdążył zasłynąć ostatnio w mediach "pochwałą" dla czynu włoskiego neonazisty, który 13 grudnia we Florencji zastrzelił dwóch Senegalczyków, kilkoro zranił, po czym popełnił samobójstwo. Tego rodzaju treści zza oceanu to przysłowiowy wierzchołek góry lodowej.

Na "liście" znajdują się, m.in.: cały rząd Mario Montiego i arcybiskup Turynu Cesare Nosiglia. Podłożem zarzutów wobec wszystkich wymienionych jest najczęściej utyskiwanie nad polityką ustępstw wobec imigrantów w czym upatruje się zarzewia problemów włoskich obywateli - informuje rp.pl

Za "ojca" portalu "Stormfront" uznaje się Dona Blacka, jednego z bardziej znanych aktywistów Ku-Klux-Klanu oraz inicjatora przedsięwzięć propagandowych nawołujących do segregacji rasowej i tym podobnych.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.