Facebook Google+ Twitter

Włoscy robotnicy nie lubią Polski

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-23 12:47

Ostatniego dnia festiwalu włoskiej piosenki w San Remo demonstrowała grupa robotników z przeżywających głęboki kryzys zakładów Fiata w Pomigliano d'Arco pod Neapolem. Jak ujawnia jeden z nich w rozmowie z dziennikiem "Il Sole-24 Ore", myślami byli jednak w Polsce.

Wszystkie zakłady włoskiego koncernu ruszyły pełną parą po wprowadzeniu przez rząd pakietu antykryzysowego dla przemysłu motoryzacyjnego. Robotnicy z Turynu, Cassino czy Termini Imerese na Sycylii wracają pospiesznie z przymusowego urlopu. Tylko w Pomigliano panuje całkowity zastój. Zakład produkuje samochody, które źle się sprzedają.

"Dlaczego jedyne samochody, które idą jak woda, czyli 500 i Pandę, Fiat produkuje wyłącznie w Polsce ?" - pyta 44-letni Antonio M., pracujący w Pomigliano d'Arco od dwunastu lat.

Przed kryzysem Antonio zarabiał 1200 euro miesięcznie. Teraz, gdy skazany jest na bezczynność, dostaje tylko 676 euro. I zaczyna zazdrościć kolegom z Polski. Chcąc dowiedzieć się, dlaczego Fiat woli produkować w naszym kraju, robotnicy spod Neapolu wysłali tam jednego z kolegów na przeszpiegi. Dowiedział się on, że zarobki w Tychach czy Bielsku wynoszą 400 euro miesięcznie. I że pieniądze te warte są więcej w Polsce, niż we Włoszech.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.