Facebook Google+ Twitter

Włosi najlepsi podczas biegu indywidualnego na 15 km w Canmore

W biegu indywidualnym na dystansie 15 km techniką dowolną w kanadyjskim Canmore podczas zawodów o Puchar Świata dwa pierwsze miejsca zajęli Włosi, a dwa kolejne Szwajcarzy. Polacy wypadli słabo.

W kanadyjskim Canmore, podobnie jak wcześniej panie, tak i panowie w piątek rywalizowali w zawodach o Puchar Świata po raz przedostatni przed igrzyskami olimpijskimi w Vancouver. Był to bieg indywidualny na dystansie 15 km stylem dowolnym (konkurencja olimpijska - przyp. red.). W zawodach wzięło udział siedemdziesięciu ośmiu zawodników. Byli wśród nich też dwaj Polacy - Janusz Krężelok i Maciej Kreczmer. Nie wystartował natomiast m.in. lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Norweg Petter Northug oraz triumfator tegorocznej edycji Tour de Ski, Czech Lukas Bauer. Dominowali więc inni zawodnicy, a byli nimi Włosi, Szwajcarzy i Szwedzi.

Od samego początku bardzo dobrze biegł reprezentant Italii - Pietro Piller Cottrer. Włoch po 5 km był najszybszy i wyprzedzał o 3,4 sek. Szwajcara Dario Colognę i o 4,3 sek. swojego rodaka Giorgio Di Centę. W dziesięciosekundowym przedziale czasowym znajdowali się również: inny Szwajcar - Toni Livers (6,1 sek. straty) oraz Szwedzi - Marcus Hellner (7,1) i Johan Olsson (9,7). Po 10 km na prowadzeniu byli już dwaj Włosi. Prowadził jednak wciąż Piller Cottrer, a drugi był Di Centa (7,4). Cologna spadł natomiast na miejsce trzecie (9,0). Straty kolejnych zawodników były już większe, ale w walce o wysoką pozycję liczyli się również Livers (14,0) i Hellner (19,4).

Na 2,3 km przed metą jasnym się stało, że walkę o zwycięstwo stoczą ze sobą dwaj Włosi, a kwestia miejsca na najniższym stopniu podium pozostanie wewnętrzną sprawą Szwajcarów. Prowadził jednak już Di Centa, drugi był Piller Cottrer (1,1), trzeci Cologna (13,3), a czwarty Livers (15,1). Sytuacja ta nie uległa zmianie już do samej mety. W zawodach zwyciężył więc Giorgio Di Centa (34.08,0 min.), przed Pietro Pillerem Cottrerem (5,1) i Dario Cologną (11,9).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.