Facebook Google+ Twitter

Włosi nie chcą powtórki z Lampedusy. Będą kontrolować Morze Śródziemne

Władze Włoch chcą zapobiec kolejnym tragediom na Morzu Śródziemnym. Dziś rozpocznie się patrolowanie akwenu - w akcji wezmą udział statki, śmigłowce i bezzałogowe drony.

 / Fot. EPA/NIKITAS KOTSIARISW ciągu ostatnich dwóch tygodni na Morzu Śródziemnym zginęło prawie 400 osób. "Nie możemy tolerować tego, że Morze Śródziemne staje się morzem śmierci" - oznajmił premier Włoch Enrico Letta i zarządził operację "Mare Nostrum". Od dziś akwen będą patrolować śmigłowce, bezzałogowe drony oraz statki amfibie.

Kontroli podlegać będzie cały szlak, po którym zwykle poruszają się łodzie z imigrantami z Libii i Tunezji. Władze Włoch zapowiadają, że będą konfiskować statki, a przemytników natychmiast aresztować. Na wszelki wypadek, na pokładzie amfibii znajduje się szpital, w którym będzie można udzielić pomocy potrzebującym imigrantom - informuje Wirtualna Polska.

Masowy napływ afrykańskich imigrantów to problem nie tylko Włoch, ale całej Europy. Rzym ma nadzieję, że Unia Europejska podejmie jakieś decyzje.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.