Facebook Google+ Twitter

Włosi nie wierzą w swojego kandydata

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-10 11:50

Rzymski dziennik "La Republica" pisze, że Mario Mauro może mieć trudności z objęciem stanowiska przewodniczącego Parlamentu Europejskiego. Gazeta po raz kolejny wylicza wątpliwości, jakie jego kandydatura budzi w Brukseli.

Dziennik pisze, że Silvio Berlusconi, wysuwając kandydaturę Mario Mauro, dotychczasowego wiceprzewodniczącego europarlamentu, liczył na spektakularny sukces swej partii "Lud wolności" w eurowyborach. Spodziewał się, że wyśle do Strasburga 40 deputowanych, w rzeczywistości mandat uzyskało tylko 29 kandydatów. To osłabiło pozycję włoskiego premiera i tak już nadwerężoną przez skandale podczas kampanii.

"La Repubblica" uważa ponadto, że Europejska Partia Ludowa jest nieufna wobec sponsora Mario Mauro w rywalizacji z Jerzym Buzkiem.

Włoski kandydat, związany z katolickim ruchem Comunione e liberazione, próbuje przekonywać, że nie ma w Unii większego euroentuzjasty od Berlusconiego. W opinii obserwatorów, są to jednak deklaracje bez pokrycia. Zdaniem rzymskiej gazety, największym atutem Jerzego Buzka jest natomiast poparcie, jakiego udziela jego kandydaturze niemiecka kanclerz Angela Merkel

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.