167654 miejsce

Włosi nie zdołali wygrać z Rumunią!

W dzisiejszym meczu na stadionie Letzigrund w Zurychu reprezentacja Włoch po bramce Christiana Panucciego zremisowała 1:1 z Rumunami. Bramkę dla gości zdobył Adrian Mutu. Ten sam snajper nie wykorzystał rzutu karnego w 80. minucie spotkania

Christian Panucci fauluje Rumuna Adriana Mutu. Z lewej - Fabio Grosso, zprawej - Mauro Camoranesi. / Fot. EPA/SRDJAN SUKIJuż w czwartej minucie Włosi mieli okazję bramkową. Alessandro Del Piero zagrywał piłkę w pole karne, ale szybszy od Luca Toniego okazał się jeden z obrońców rywali. Sześć minut później Simone Perrotta zagrywał futbolówkę do Alessandro Del Piero. Niestety snajper Juventusu Turyn jej nie dosięgnął, a obrońcy Rumunii wybili ją na rzut rożny. W 16. minucie Adrian Mutu był sam an sam z Gianluigim Buffonem, jednak snajper nie potrafił strzelić bramki. Dwie minuty później inny piłkarz grający we Włoszech, Cristian Chivu mógł strzelić gola. Jednak piłka po jego uderzeniu zatrzymała się na słupku.

W 27. minucie Mauro Camoranesi dryblował po prawej stronie. Podał celnie do Luca Toniego, a ten posłał piłkę obok bramki Bogdana Lobonta. W 40. minucie spotkania znowu zamieszanie wkradło się w poczynania obrońców pod bramką Rumunów, na szczęście w ostatniej chwili jeden z nich wybił futbolówkę z pod nóg Simone Perrotty. Pod koniec pierwszej połowy Luca Toni strzelił bramkę, jednak sędzia dopatrzył się pozycji spalonej u Włocha i nie uznał bramki.

Do końca pierwszej części meczu wynik nie uległ zmianie i obie drużyny schodziły do szatni z lekkim grymasem na twarzy.

Na początku drugiej połowy spotkania tym razem podawał Luca Toni do Alessandro Del Piero, jednak w ostatniej chwili defensywni gracze reprezentacji Rumunii wybili piłkę. W 55. minucie spotkania fatalnie zachował się Gianluca Zambrotta, który chciał podać piłkę do bramkarza. Ten błąd wykorzystał Adrian Mutu, który pewnie pokonał Gianluigiego Buffona. Chwile później Włosi przeprowadzili dobrą akcję, która dała im wyrównanie. Strzelcem gola został Simone Perrotta.

W 78. minucie spotkania „Azzurri” mieli dwie akcje, które mogły zakończyć się bramką, jednak nie potrafili ich wykorzystać. W 80. minucie sędzia podyktował rzut karny po faulu Christiana Panucciego na Danielu Niculae. Do piłki podszedł Adrian Mutu, który niestety trafił w rękę Gianluigiego Buffona i w Zurychu nadal był remis 1:1. W 87. minucie spotkania Luca Toni przewrócił się w polu karnym, ale arbiter nie zauważył faulu jednego z obrońców reprezentacji Rumunii.

Do końca meczu wynik się nie zmienił i reprezentanci Włoch schodzili ze spuszczonymi głowami do szatni.

Włochy - Rumunia 1:1 (0:0)