Facebook Google+ Twitter

Włosi odpadli z Euro przez Berlusconiego?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-23 21:27

Reprezentacja Włoch odpadła w ćwierćfinałach mistrzostw Europy z winy Silvio Berlusconiego. Tezę tę lansuje wewnętrzny biuletyn opozycyjnej Partii demokratycznej „Velina rossa", który przypomina, że największe sukcesy włoscy piłkarze odnosili zawsze za rządów lewicy.

Tak było na Mundialu w Hiszpanii w 1982 roku, gdy prezydentem był socjalista Sandro Pertini, a premierem republikanin Giovanni Spadolini. Tak było dwa lata temu, gdy na czele rządu centrolewicy stał Romano Prodi. Teraz, kiedy jego miejsce zajął Silvio Berlusconi, nie mogło być mowy o zwycięstwie. Centroprawica przynosi Włochom pecha, twierdzi „Velina rossa". Już po sromotnej porażce Włochów z Holendrami zero do trzech w pierwszym meczu Euro deputowani opozycji zapowiadali interpelację parlamentarną, podejrzewali bowiem, że skład na to spotkanie przygotował sam premier. Ich rozumowanie opierało się na fakcie, że trener Roberto Donandoni grał kiedyś w klubie Milan, którego właścicielem jest Berlusconi.

Tymczasem znany psychiatra Claudio Mencacci radzi zawiedzionym kibicom, by nie gasili telewizorów, lecz stres wywołany niepowodzeniem Włochów na Euro próbowali leczyć kibicując komuś innemu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.