Facebook Google+ Twitter

Włosi stopniowo przejmą kontrolę nad amerykańskim Chryslerem

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-10 18:53

Zakończyła się procedura upadłościowa Chryslera. Kilka godzin temu Fiat sfinalizował umowę, która doprowadzi do przejęcia przez Włochów kontroli nad amerykańskim koncernem motoryzacyjnym.

Wczoraj amerykański Sąd Najwyższy nie zgodził się rozpatrzyć apelacji złożonej przez niewielką grupę wierzycieli Chryslera. Tym samym procedura bankructwa została zakończona i dziś dyrekcja Fiata oficjalnie przystąpiła do transakcji. Oznacza to stworzenie nowego koncernu motoryzacyjnego nieobciążonego gigantycznymi długami wobec banków, instytucji finansowych oraz funduszy pracowniczych.

Początkowo Fiatowi przypadnie 20 procent udziałów, a po spełnieniu kilku warunków- kolejne 15 procent. Po spłaceniu pożyczek udzielonych przez rządy USA i Kanady, Włosi będą mogli dokupić 16 procent udziałów i staną się większościowym udziałowcem amerykańskiego koncernu.

Przedstawiciele Fiata od początku będą jednak kierować „nowym" Chryslerem. Prezesem firmy ma zostać szef włoskiego koncernu Sergio Marchionne. Włosi nie wnoszą do transakcji gotówki ale technologię produkcji nowocześniejszych i bardziej energooszczędnych silników.

Planują tez sprzedaż w Stanach Zjednoczonych swoich modeli, w tym najnowszej wersji produkowanego w Polsce Fiata 500.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.