Facebook Google+ Twitter

Włosi szacują straty w Abruzji nawet na 12 mld euro

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-15 20:36

Po dziewięciu dniach od tragicznego w skutkach trzęsienia ziemi w Abruzji, Włosi szacują straty materialne i poszukują pieniędzy na odbudowę rejonu objętego katastrofą. Według ministra spraw wewnętrznych Roberto Maroniego, będzie ona kosztowała nawet 12 miliardów euro.

To równowartość dwóch mostów nad Cieśniną Mesyńską, roczny dochód monopolu tytoniowego albo blisko jeden procent PKB. Nie zapadła jeszcze decyzja, skąd wziąć taką sumę. Wśród możliwych rozwiązań znajdują się jednorazowy podatek od osób fizycznych bądź nadzwyczajne opodatkowanie najbogatszych Włochów - tych, których roczny dochód przekracza 130 tysięcy euro. Wiadomo jednak, że nie stanowią oni nawet jednego procentu podatników.

Tymczasem trwają oględziny domów w L'Aquili. Według ekspertów, 54 procent nadaje się do użytku, a tylko 17 procent kwalifikuje się do rozbiórki. Odwołując się do tych danych, władze regionu Abruzji krytykują opinię, że za zniszczenia odpowiedzialni są ludzie. Gdyby L'Aquila, jak pisała w tych dniach prasa, była zbudowana z piasku, to całe miasto ległoby w gruzach, a pod nimi znalazłoby śmierć nie trzysta osób, lecz kilkadziesiąt tysięcy - powiedział przewodniczący regionu.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

To straszne co ich spotkało...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.