Facebook Google+ Twitter

Włosi żartują sobie z katastrofy polskiego rządowego samolotu

Włoska lewicowa gazeta l’Unità opublikowała rysunkowy "dowcip", który bezpośrednio nawiązuje do katastrofy pod Smoleńskiem. Jest to już kolejna zagraniczna gazeta, która nie zdaje sobie sprawy z powagi tej tragedii.

Satyra opublikowana w l’Unità. / Fot. Sergio StainoSergio Staino na swoim obrazku umieścił ojca zwanego "Bobo", który zwraca się do swojej małej córki słowami: "Novantasei membri del governo polacco spariti in un colpo", a dziewczynka odpowiada: "La solita storia: a chi troppo e a chi niente" - "96 przedstawicieli rządu polskiego zniknęło za jednym zamachem", na co dziewczyna odpowiada: "Jak zwykle ta sama historia, komuś za dużo, a komuś za mało".

Satyra ma dwuznaczny wymiar. Odnosi się do rywali włoskiej lewicy, czyli do premiera Berlusconiego. Z tekstu wynika, że autor żartuje sobie, że wystarczyłby wypadek, który przydarzyłby się włoskiemu premierowi.... Z drugiej strony 96 Polaków, którzy zginęli pod Smoleńskiem, to zdecydowanie za dużo.

Trudno interpretować ten rysunek. Sam autor twierdzi, że nie miał zamiaru obrażać czci ofiar tej wielkiej tragedii i przeprosił za kiepski żart.

www.unita.it

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.