Facebook Google+ Twitter

Włoska prasa: Mauro bez szans z Buzkiem

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-19 11:26

Włoska prasa nie ma wątpliwości, że po wczorajszym spotkaniu Donalda Tuska i Silvio Berlusconiego, szanse Mario Mauro na objęcie stanowiska przewodniczącego Parlamentu Europejskiego są nikłe.

Obserwatorzy zauważają, że najmocniejszą stroną kandydatury Jerzego Buzka jest poparcie, jakie ma ze strony Niemiec. Nie wykluczają jednak, że pod uwagę bierze się również najnowsze skandale obyczajowe włoskiego premiera.

Tego zdania jest antyrządowy dziennik "La Repubblica", który od miesiąca atakuje Berlusconiego, ujawniając wszystkie fakty i okoliczności stawiające pod znakiem zapytania jego moralność i wiarygodność.

Silvio Berlusconi oświadczył po wczorajszym spotkaniu z Donaldem Tuskiem w Brukseli, że są inne prestiżowe stanowiska w Unii Europejskiej. "La Repubblica" nazwała to robieniem "dobrej miny do złej gry".

Większą powściągliwość wykazuje dziennik "Corriere della Sera", który pisze o pacie między Polską i Włochami. Mediolańska gazeta nie ma jednak wątpliwości, kto zwycięży w rywalizacji o fotel szefa europarlamentu. "Corriere della Sera" argumentuje, że Buzka popierają Niemcy, którym zależy na tym, by zostać głównym łącznikiem między Europą Zachodnią a krajami Europy Środkowo-Wschodniej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.