Facebook Google+ Twitter

Włoska prasa o tragedii TU-154

"Katastrofa na niebie. Polska zdekapitowana" tak Il Tempo zatytułowało artykuł o podsmoleńskiej katastrofie. "Badanie czarnych skrzynek wykluczy hipotezy o problemach technicznych" - informuje Corriere della sera.

Informacje o tragicznej śmierci polskiego prezydenta obiegła wszystkie europejskie mass-media nie omijając przy tym Włoch, już w sobotę na stronach internetowych Corriere della sera ukazał się obszerny tekst traktujący o okolicznościach tragedii i informujący o pierwszych reakcjach w Polsce, w Rosji i na świecie, nie pomijając oczywiście reakcji prezydenta Berlusconiego, który był wstrząśnięty. "To wielka tragedia i żal gości w moim sercu" powiedział na konferencji prasowej w Centro Studi Confindustria. Zapewniając dalej, że Polska to kraj przyjazny dla Włoch.

Natomiast poniedziałkowy tekst w tej gazecie zajmuje się poszukiwaniem przyczyn tragedii, informuje o powołaniu specjalnej komisji śledczej w Moskwie oraz ustala powołując się na szefa tej komisji, że kluczowym dla ustalenia przyczyn katastrofy będzie analiza rozmów pilotów z wieżą kontrolną, gdyż najprawdopodobniej głównym powodem nieszczęścia była odważna decyzja polskich pilotów o podjęciu próby lądowania w bardzo trudnych warunkach.

Il Tempo informując o tragedii, odwołuje się do historii tych ziem. "Klątwa Katynia"
grzmi dziennik, "miejsce mordu, które przez dziesięciolecia budowało mur między Polakami a Rosjanami, zebrało kolejne ofiary w 70. rocznice tragicznych wojennych wydarzeń". Gazeta podkreśla, że to właśnie na uroczystości związane z 70. rocznicą mordu w lesie katyńskim leciały ofiary.

Generalnie włoska prasa pełna jest współczucia dla ofiar i całego narodu polskiego, choć zdarzają się wyjątki. Angelo Panebianco publicysta Corriere della sera, który w tekście zatytułowanym "Polska i zemsta historii"
wspomina Kaczyńskiego jako głównego hamulcowego Unii Europejskiej, krytykuje jego politykę historyczną i dostrzega pewną ironię historii w tym, że polski prezydent zginął na terytorium swojego największego politycznego wroga.

Źródła:
http://www.corriere.it
http://www.iltempo.it

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.