Facebook Google+ Twitter

Włoska prasa zachęca przedsiębiorców do inwestowania w Polsce

"Polska trampoliną wschodu”, "Warszawa przygotowuje sprzedaż energii i znaczących banków”, to tylko niektóre tytuły artykułów.

"Il sole 24 ore" / Fot. Anna SmolinskaWe wczorajszym wydaniu (z 29 kwietnia) włoskiego dziennika „Il Sole 24 ore” dziennikarz Gerardo Pelosi nawołuje włoskich przedsiębiorców do nieprzegapienia okazji na polskim rynku. Opisuje Polskę jako rynek godny uwagi, przytaczając dane o wzroście ekonomicznym i gospodarczym Polski. Autor chwali rząd Tuska za nowo ustanowiony „mega plan” prywatyzacji, który powinien wzbogadzić skarb państwa, przed upływem roku 2011, o 7,78 miliardów euro.

W planach prywatyzacji znajdzie się część warszawskiej giełdy, jednego z największych polskich banków Pekao SA, firma ubezpieczeniowa PZU i LOT, sektor energetyczny, wydobywczy i militarny. Autor zastanawia się ile czasu zajmie włoskiemu przedsiębiorstwu naftowemu ENI i Państwowemu Przedsiębiorstwu Energii Elektrycznej ENEL zorientowanie się i skorzystania z takiej okazji.

„Nowy interes na 60-70 miliardów euro związany z Euro 2012 (...) Jest to wielka okazja, z której powinny skorzystać włoskie przedsiębiorstwa, zaczynając od tych, które już są obecne na polskim rynku tak jak grupa Marcegaglia zajmująca sie produkcją barier ochronnych na bokach jezdni, czy firmy zajmujące się pielęgnacją stadionowych trawników (...)”.

Włoskie inwestycje w Polsce osiągnęły już kwotę 4 miliardów euro. Polska jest państwem o dużych możliwościach i rozwijającym się szybko. Tym bardziej, że UE nie szczędzi środków na rozwój kraju. Autor przytacza liczne przykłady włoskich firm, które już zainwestowały w Polsce tak jak m.in. Fiat, Unicredito, Ferrero, Brembo, Indesit , Autostrade i pozostałe 800 mniejszych firm skoncentrowane na południu kraju i w okolicach Łodzi. Wszystkie te firmy wybrały Polskę jako „trampolinę” do pozostałych państw Europy Wschodniej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.