Facebook Google+ Twitter

Włoska prokuratura wszczyna śledztwo. Uchodźcy z Afryki traktowani jak zwierzęta [WIDEO]

Telewizja RAI wyemitowała nagranie, na którym widać, jak imigranci są rozbierani do naga i spryskiwani szlauchem ze środkami dezynfekującymi i z preparatem przeciw świerzbowi.

Uchodźcy u wybrzeża Lampedusy / Fot. By Sara Prestianni / noborder network (http://www.flickr.com/photos/noborder/2495544558/) [CC-BY-2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], viKontrowersyjne nagranie pochodzi z ośrodka dla uchodźców na włoskiej Lampedusie. Wyspa ta jest pierwszym przystankiem afrykańskich emigrantów w drodze do Europy, ponieważ znajduje się w odległości zaledwie 113 km od wybrzeża Tunezji. Tą drogą na Stary Kontynent dostają się m.in. uciekinierzy z objętej wojną domową Syrii.

W nagraniu wyemitowanym w stacji RAI widać, jak imigranci są rozbierani do naga i spryskiwani szlauchem ze środkami dezynfekującymi i z preparatem przeciw świerzbowi. Gazeta.pl cytuje jednego z uchodźców, który relacjonuje, że on i jego towarzysze byli "traktowani jak zwierzęta". To właśnie syryjski imigrant jest autorem nagrania.

"To zdjęcia jak z obozu koncentracyjnego" - stwierdził burmistrz Lampedusy Giusi Nicolini. Z kolei przewodnicząca włoskiej Izby Deputowanych i była rzeczniczka Amnesty International Laura Boldrini podkreśliła, że "takie traktowanie imigrantów jest niegodne cywilizowanego państwa. Te obrazy nie mogą pozostawić nas obojętnymi".

Zobacz film z Lampedusy

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.