Facebook Google+ Twitter

Włoski kapucyn liderem metalowej kapeli

Dla środowisk katolickich kuriozum, dla metalowców prawdziwa sztuka. Zespół Fratello Metallo (Metalowy Brat) robi coraz większą furorę, wzbudzając przy tym wiele kontrowersji.

 / Fot. treaccordi.comMożliwe, że nie byłoby całej sprawy, gdyby nie fakt, że liderem zespołu jest... włoski kapucyn! Zakonnik nazywa się Cesare Bonizzi (znany jest także jako Frate Cesare) i na co dzień mieszka w mediolańskim klasztorze. Zanim został osobą duchowną, był m. in. fryzjerem i wojskowym.

Wejście w świat heavy metalu
Jego przygoda z heavy metalem zaczęła się, kiedy po raz pierwszy zobaczył koncert Metalliki.
Zanim jednak to nastąpiło nagrywał płyty z różnorodną muzyką. Kiedy Metalowy Brat zagłębiał się już coraz bardziej w świat muzyki heavymetalowej, okazało się, że bycie słuchaczem mu nie wystarcza. Postanowił więc założyć własny zespół – Fratello Metallo.

Droga na szczyt
Dzięki swojej ogromnej determinacji, ojciec Bonizzi zyskał ogromne uznanie wśród entuzjastów gitarowej muzyki na całym świecie. Został nawet zaproszony na jeden z najbardziej prestiżowych festiwali metalowych, Gods of Metal, gdzie wystąpił na scenie obok takich weteranów, jak Iron Maiden czy Slayer. W ubiegłym roku natomiast wydał „wypchany po brzegi” ciężką muzyką album, zatytułowany „Misteri”.

Bez moralizowania
Co ciekawe, brat Cesare Bonizzi nie zamierza nikogo poprzez swoją muzykę nawracać, bo jak twierdzi, heavy metal nie jest do tego dobrym narzędziem. Pragnie tylko zachęcać wszystkich do tego, aby żyli pełnią życia, cieszyli się nim i smakowali je.

Fratello Metallo - "Bacco"


Więcej informacji na oficjalnej stronie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Zajefajna muza!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe, co na jego występy mówią jego przełożeni... ;)
I czy wie, co oznacza gest ręki, który ma na intro filmiku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.