Facebook Google+ Twitter

Włoski minister aresztowany za kontakty z mafią

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-10 12:34

Prokuratura w Neapolu wydała nakaz aresztowania włoskiego wiceministra gospodarki Nicoli Cosentino. 50-letni polityk, stojący na czele partii Lud Wolności w Kampanii, jest podejrzany o kontakty z miejscową mafią - kamorrą. Miał zamiar kandydować w przyszłym roku na stanowisko gubernatora tego regionu.

Oskarżenia opierają się na zeznaniach sześciu członków kamorry, współpracujących z wymiarem sprawiedliwości. Wiceminister miał,, według nich ułatwiać działalność najgroźniejszego ze wszystkich klanu, zwanego Casalesii, zajmującego się m. in. nielegalnym upłynnianiem śmieci w Kampanii.

Śledztwo w tej sprawie trwało trzynaście miesięcy. Prokurator nie ma wątpliwości, że Nicola Cosentino powinien stanąć przed sądem pod zarzutem tak zwanej zewnętrznej przynależności do mafii. Samo podejrzenie o to oznacza natychmiastowe aresztowanie. Zgodę na to musi jednak wyrazić parlament.

Roberto Saviano, dziennikarz, który w głośnej książce "Gomorra" opisał właśnie klan Casalesi, przypomina, że polityk jest szwagrem jednego z jego bossów. Zwraca też uwagę, że 20-tysięczne miasteczko Casal di Principe, które jest matecznikiem klanu, ma aż trzech deputowanych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.