Facebook Google+ Twitter

Włoski parlament ma szansę zmienić los Eluany Englaro

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-09 20:36

Włoski parlament podjął bezprecedensowy wyścig z czasem, by ocalić życie Eluany Englaro. W senacie trwa dyskusja nad projektem ustawy, która nakazuje karmić i poić pacjentów w stanie wegetatywnym. Jutro projektem zajmie się izba deputowanych.

Mija tydzień od kiedy Eluana Englaro znalazła się w klinice w Udine w północno-wschodnich Włoszech, gdzie w majestacie prawa cztery dni temu przestano ją karmić. Nadzorująca specjalną procedurę ekipa lekarska podaje kobiecie jedynie środki przeciwbólowe. Eluana umiera z głodu i pragnienia. Agonia może potrwać nawet dwa tygodnie, po siedmiu dniach, a więc w czwartek, dojdzie w jej organizmie do nieodwracalnych zmian.

Ocalić ją może parlament przyjmując ustawę zakazująca podobnych praktyk. Projektem ustawy, przyjętym przez rząd w miejsce odrzuconego przez prezydenta dekretu, który mógł już w piątek odmienić jej los, zajmuje się w tej chwili senat. Po przewidzianym, na jutrzejsze przedpołudnie, głosowaniu przejmie go izba niższa. Ustawa powinna wejść w życie w środę.

Tymczasem nie powiodła się podjęta przez ministra zdrowia próba zainteresowania kliniką w Udine tamtejszej prokuratury. Nie dopatrzyła się ona żadnych nieprawidłowości w działalności placówki, która w zasadzie jest domem starców, a nie szpitalem.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.