Facebook Google+ Twitter

Włoski rząd chce budować elektrownie atomowe

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-11 22:18

Włoski rząd zapowiada wiele korzyści i przywilejów dla gmin i regionów, które wyrażą zgodę na budowę na ich terenie elektrowni atomowej.

Władze są zdecydowane realizować program budowy elektrowni atomowych, które miałyby w 2020 roku rozpocząć produkcję energii. Mało kto jednak chce mieć te zakłady w swoim sąsiedztwie.

Perspektywa budowy co najmniej trzech, a w dalszej przyszłości nawet dziesięciu elektrowni atomowych, wywołała oficjalny sprzeciw 11 z 20 regionów Włoch. Zwróciły się one do Trybunału Konstytucyjnego, by orzekł, czy państwo może cokolwiek narzucać w tej sprawie samorządom lokalnym. Nikt bowiem nie zgłosił do tej pory zgody na lokalizację siłowni na swoim terenie i władze będą zmuszone podjąć decyzję o tym bez żadnej konsultacji.

Dlatego rząd oglosił, że mieszkańcy najbliższych okolic nowych elektrowni mogą liczyć na ulgi podatkowe, niższe opłaty za energię elektryczną i inne ułatwienia łącznie na sumę 20 milionów euro rocznie. Na razie jednak nie słychać, by te obietnice przekonały kogokolwiek do zmiany decyzji. A czas nagli, ponieważ budowa pierwszych siłowni jądrowych ma się rozpocząć w 2013 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.