Facebook Google+ Twitter

Włoski rząd popiera nadgorliwe kontrole lotniskowe

Ciemnoskóra obywatelka Włoch została potraktowana w poniżający sposób przez włoską straż graniczną. Trzymali ją nago przez wiele godzin obrzucając ją upokarzającymi obelgami. Włoski minister spraw wewnętrznych poparł ich pracę.

 / Fot. Screen ze strony "Il Giornale"Parę dni włoska prasa opisywała obszernie lotniskowe przygody ciemnoskórej obywatelki Włoch.

Mianowicie, 51-letnia kobieta była przetrzymywana nago przez ponad cztery godziny i narażona na poniżające wyzwiska dotyczące jej koloru skóry. Na dodatek kobieta została pozostawiona bez odzienia przez wiele godzin w pomieszczeniu do którego wchodziła i wychodziła niezliczona ilość pracowników lotniska.

Oficjalny powód – została oskarżona o wspomaganie nielegalnej imigracji, a potem o przemyt narkotyków. Jak się okazało, żadne z tych oskarżeń nie było prawdziwe.

Dzisiaj, minister spraw wewnętrznych, Roberto Marroni oświadczył, że zgadza się z procedurą, którą zastosowali strażnicy. „Postąpili według obowiązujących praw i norm. Może z nadgorliwością, ale nie można oskarżyć ich o rasistowskie zachowanie. Z pewnością cała sprawa została wyolbrzymiona i na dzień dzisiejszy nie należy alarmować, że w Italii rozprzestrzenia się rasizm” - powiedział Marroni.

Opierajac się na słowach ministra 51-letnia kobieta, poniżona przed własnymi wnukami przesadza. Fakt, że straż posunęła się do obelg i poniżeń, ponieważ kobieta odmówiła kontroli intymnych miejsc swojego ciała żądając obecności lekarza, należy do normalnej procedury. Nadgorliwej, ale zgodnej z prawem.

Dzisiaj trudno powiedzieć co można uznać za większy skandal. Słowa ministra czy „gościnność” włoskiej straży granicznej... No cóż... Witamy w Rzymie!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

od dwóch miesięcy mieszkam w Szwecji - przeniosłam się bezpośrednio ze słonecznej Italii... i tak się zastanawiam czasem, jak to możliwe, że Włochy są w Unii Europejskiej... Jak to możliwe, że w Europie Włochy to nadal pizza, cappucino i bella vita - a w takie historie jak ta nikt nie wierzy.
osobne klasy dla obcokrajowców, rasistowskie wypowiedzi polityków, rosnąca przemoc na tle rasowym - czy Unia Europejska nie może nic z tym zrobić?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.