Facebook Google+ Twitter

Włoskie duchowieństwo również skażone pedofilią

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-19 14:28

Włochy nie są wolne od pedofilii wśród duchownych. Przestępstwa tego dopuściło się w ciągu ostatnich dziesięciu lat co najmniej 80 księży. Poinformował o tym na antenie Radia Watykańskiego ksiądz Fortunato Di Noto, od lat zajmujący się tropieniem tego zjawiska, przede wszystkim w internecie.

Ksiądz Di Noto zwrócił uwagę, że nie było do tej pory we Włoszech skandalu z powodu zjawiska pedofilii wśród duchowieństwa. Wielkiej afery najprawdopodobniej nie będzie, ponieważ wykorzystywanie dzieci nie ma na Półwyspie Apenińskim takich rozmiarów, jak w Stanach Zjednoczonych czy Irlandii. Znane jest zresztą nie od dziś, skoro można ustalić, że w ciągu ostatnich dziesięciu lat zamieszanych w nie było 80 księży.

Niektórzy z nich, podkreślił ksiądz Di Noto, już za to odpowiedzieli przed sądem, nie można więc mówić o tendencji do tuszowania wszystkich przypadków pedofilii w szeregach duchowieństwa. Nie zmienia to faktu, że konieczna jest wyjątkowa czujność, ale także ostrożność w ocenie sygnalizowanych przypadków.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.