Facebook Google+ Twitter

Włoskie dzieci z Abruzzo w Polsce

Przez dwa tygodnie włoskie dzieci pochodzące z dotkniętego kwietniowymi trzęsieniami ziemi Abruzzo będą gościć w Polsce na zaproszenie powiatu warszawskiego zachodniego.

 / Fot. PAPJuż dzisiaj 15-osobowa grupa dzieci wyleci do Polski. Wraz z nimi przylecą włoscy opiekunowie, przedstawiciele włoskich władz samorządowych z miejscowości, z których pochodzą dzieci oraz starosta powiatu warszawskiego zachodniego - p. Jan Zychliński. We Włoszech pożegna ich osobiście ambasador RP w Rzymie Jerzy Chmielewski.

Dzieci zostaną w Polsce do 31 sierpnia. W programie jest wizyta w Puszczy Kampinowskiej, w Warszawie i prawdopodobnie w Krakowie. Dzieci będą miały możliwość skorzystania z maneżu znajdującego się na terenie powiatu. Zostaną też przyjęte w ambasadzie włoskiej w Warszawie na zaproszenie amb. Aldo Mantovaniego.

Inicjatywa "gest solidarności i braterstwa wobec społeczności poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Abruzzo" - jak napisał włoski koordynator akcji Giuseppe Bellini - była możliwa dzięki szeregowi gestów dobrej woli ze strony m.in. LOT, który zaoferował darmowe bilety i zrezygnował z opłat lotniskowych, Portu Lotniczego Fiumicino, PKP, Ambasady RP w Rzymie, która bezpośrednio zaangażowała się w wyżej wymienione działania, a nawet jednostki "Alpini" z Abruzzo, która przewiezie dzieci do Rzymu.

U źródeł leżała oczywiście znakomita współpraca powiatu warszawskiego zachodniego ze "zbliźniaczonym" partnerem włoskim, czyli 19° Comunità Montana dell'Arco dei Monti Ausoni di Esperia (Frosinone), granicząca z regionem Abruzzo. Powiat zachodni współpracuje generalnie z Unione Nazionale Comuni Comunità Enti Montani - Delegazione Regionale del Lazio.
Włoskie dzieci pochodzą głównie z Comune di Paganica - L'Aquila.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.