Facebook Google+ Twitter

Włoskie media o wizycie Tuska w Rzymie

"Rządy Kaczyńskiego były bezsensowne", "Tusk ponownie otwiera Polskę na Europę" - takie tytuły pojawiają się we włoskiej prasie po wizycie Donalda Tuska w Rzymie. Wizyta polskiego szefa rządu nie umknęła uwadze włoskich mediów. Zobaczmy jakie nastroje panują na Półwyspie Apenińskim po wizycie premiera.

„Włochy – Polska - nowe raporty i porozumienia”, "Rządy Kaczyńskiego były bezsensowne”, „Nowy premier Tusk inauguruje we Włoszech europejską postawę Polski".

 / Fot. ilvelino.itTo tylko niektóre z tytułów artykułów, jakie ukazały się we włoskich gazetach po wizycie Donalda Tuska w Rzymie. We wszystkich relacjach widoczny jest optymizm piszących, a nowy premier postrzegany jest jako osoba otwarta i gotowa na europejską współpracę.

Jak pisze il velino: - Romano Prodi był pierwszym, który mógł osobiście przekonać się o zmianie polskiego rządu w sprawach UE. Rządy Kaczyńskiego skupiały się jedynie na polemice z Unią. Tusk chce to zmienić i rozpocząć współpracę.

Swojego zadowolenia z aktualnej postawy Polski wobec spraw unijnych nie krył także minister sprawiedliwości, Clemente Mastella.

Romano Prodi entuzjastycznie zareagował na wiadomość, że Polska wycofa się ze sprzeciwu wobec ustanowienia przez UE dnia przeciwko karze śmierci. - Zdaję sobie sprawę, że poprzedni rząd był jedynym, który sprzeciwił się tej inicjatywie, ściągając na nasz kraj krytykę pozostałych członków UE - powiedział Tusk podczas spotkania.

Szefowie rządów omawiali tematy dotyczące europejskiej polityki energetycznej. Opowiedzieli się za współpracą z Moskwą. Podkreślili również konieczność odnowienia przyjaznych stosunków Moskwy z Brukselą w interesie wszystkich państw UE.

Podczas spotkania Tusk podziękował włoskiemu premierowi za jego wkład w rozszerzenie Unii. Prodi określił wszechstronne kontakty polsko-włoskie jako silne i historyczne. Spotkanie zakończyło się decyzją o ustanowieniu corocznych międzyrządowych spotkań polsko-włoskich. - Tak jak pomiędzy państwami, które mają ścisłe i dobre kontakty - powiedział Prodi.

Donald Tusk powiedział, że pierwsze tego typu spotkanie powinno odbyć w jego rodzinnym Sopocie, w pierwszym kwartale przyszłego roku.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 12.12.2007 12:36

Nie spodziewam sie zbyt wiele od Tuska... wlasciwie tylko jednego: mam nadzieje, ze nie bedzie kompromitowal Polski, jak czynil to jego poprzednik...

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Szefowie rządów omawiali tematy dotyczące europejskiej polityki energetycznej. Opowiedzieli się za współpracą z Moskwą. Podkreślili również konieczność odnowienia przyjaznych stosunków Moskwy z Brukselą w interesie wszystkich państw UE."

Naiwni, czy głupi?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do wszystkich zwoleników PiS - czytajcie zagraniczną prasę i spalcie się ze wstydu za Waszych idoli

Komentarz został ukrytyrozwiń

widać teraz jak Europa reagowała na poprzednie rządy. Nie było tak jak mówił PiS, że oto ataki na nich to zmowa jakiś grup. To jak odnoszą się teraz do Polski i do Tuska pokazuje, że widzą normalność i dialog a nie chęć ataku i myślenie, że wszystko wokół jest złe. Mam nadzieję, że teraz prestiż naszego karju poprawi się.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.