Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9534 miejsce

Włoskie pchły, pluskwy i kleszcze też jadą na wakacje

Wczoraj włoski dziennik "Il Mattino" ujawnił kolejny przypadek ciągnącego się już od lat kolejowego skandalu. Pasażer jadący pociągiem na trasie z Neapolu do Turynu skończył swoją podróż w szpitalu z obrzękiem całego ciała, a szczególnie szyi. Okazało się, w pociągu pogryzły go... pchły!

Pociąg na stacji kolejowej na lotnisku Fiumicino. http://commons.wikimedia.org/wiki/Image:Fiumicino_Station.jpg GNU Free Documentation license. / Fot. HaragayatoPociąg został zatrzymany, a nieszczęsny podróżnik przewieziony karetką na pogotowie, gdzie zdiagnozowano obrzęk spowodowany licznymi ukąszeniami pcheł. Jest to już kolejny przypadek tego typu na włoskiej kolei, którą opanowały nie tylko o pchły, ale również pluskwy, kleszcze, mrówki, a nawet skorpiony!

Pierwsze niepokojące sygnały na ten temat pojawiły się już w roku 2005. Na trasie Nizza-Neapol pasażerowie podróżowali z pluskwami, natomiast jadący do Turynu z kleszczami. Jedna z pasażerek układając się do spania i poprawiając poduszkę wystraszyła się śmiertelnie, kiedy z tej poduszki zaczęły wychodzić pluskwy. Inna natomiast, która podróżowała na trasie z Rzymu do Mediolanu, obudziła się, mając na sobie pięć pluskiew. Na trasie Caserta-Rzym w pociągach pojawiły się także szczury.

W tym samym roku sytuacja włoskiego przedsiębiorstwa kolejowego Trenitalia pogorszyła się, kiedy to jedna z młodych kobiet podczas podróży do Mediolanu została ukąszona w dłoń przez... skorpiona. Dzięki szybkiej interwencji lekarzy dziewczyna przeżyła.

Trenitalia podjęła wtedy drastyczne kroki, aby zapobiec pladze i wycofała z obiegu 508 wagonów oraz przeznaczyła na dezynfekcję i czyszczenie taboru 630 milionów euro. Na wiele się to nie zdało. Już po dwóch miesiącach pojawiły się następne przypadki ukąszeń. Wiele osób kończy swoją podróż na pogotowiu, a sytuacja robi się dramatyczna szczególnie latem. Z tego powodu sceny we włoskich pociągach są coraz drastyczniejsze. Jedna z pasażerek jadąca do Reggio Calabria, widząc na swojej bluzce liczne pchły rozebrała się, wyrzucając odzież za okno. Zrobiła to przy wszystkich podróżujących, bo nie mogła skorzystać z toalety. Tam z kolei grasowały liczne... mrówki. Jeszcze inna pasażerka natomiast spędziła tygodnie w szpitalu, gdyż podejrzewano u niej, że wskutek ukąszenia została zarażona wirusem prowokującym zapalenie opon mózgowych.

Zeszłego roku Trenitalia ponownie przeznacza dużą kwotę na dezynfekcję i czyszczenie taboru. Było to ponad 200 milionów euro. Scenariusz jednak powtarza się ponownie. Pewien pasażer podróżujący kuszetką obudził się wskutek silnego swędzenia. Gdy zobaczył na sobie pchły, złapał je do foliowego worka, po czym zatrzymał pociąg i zażądał interwencji policji oraz służb sanitarnych. Pasażerem okazał się kandydat do tegorocznych wyborów. Może to sprawi, że problemem zajmą się wreszcie najwyższe władze we Włoszech. Najwyższa pora, bo wakacje już za dwa miesiące.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 26.04.2008 15:59

jakie ładne zdjęcia Neapolu:
http://napoli.repubblica.it/multimedia/home/1802159
http://www.s ern.de/politik/ausland/607858.html?nv=ct_rl&backref=%2Fpolitik%2Fpanorama%2F%3AAbfallskandal-Italien-M%25FCll%252C-Mafia-Missbildungen%2F618511.html&cp=1

Komentarz został ukrytyrozwiń

a ja kiedyś jak jeszcze jeździłem narzekałem na brud w polskich kolejach

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wcale mnie to nie dziwi - to sa wyjatkowe flejtuchy!
W domach jest czysto tylko tam, gdzie sprzataja imigrantki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ Pani Aniu i tak trzymać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oczywiście (+) :) Świetny materiał. Jeśli możesz to śledź nadal ten temat. To jest bardzo ciekawe ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 24.04.2008 22:15

No we Włoszech jest wszystko możliwe

Komentarz został ukrytyrozwiń

O, to znaczy, że gdzieś może być gorzej niż w naszym PKP?

+

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 24.04.2008 19:35

(+) Nigdy nie lubilem kolei... od dzisiaj szczegolnie nie lubie wloskiej :)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plus za temat, bo świetny. Nie wiedziałam, że tam tak strasznie, fuj ;/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brrrrrrrrrr, ohyda!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.