Facebook Google+ Twitter

Włoskie Spresiano da ci zarobić 2 tysiące euro na święta

Przyjedź do Włoch i zatrudnij się choć na jeden dzień. Potem postaraj się o zwolnienie, a urząd miasta da ci dwa tysiące euro obyś sobie pojechał w siną dal. Oferta skierowana jest tylko do obcokrajowców...

Imigranci z manifestami "Ja też jestem, przystojny, młody i opalony" / Fot. screen de la Tribuna di TrevisoCudowny pomysł narodził się dwa dni temu w mieście Spresiano. Inicjatorem jest asesor ds. socjalnych Manola Spolverato który powiedział publicznie: - Dam ci dwa tysiące euro jeśli sobie pójdziesz mieszkać gdzie indziej. Jak twierdzi 39-letni lekarz, wydanie takiego jednorazowego bonusu pozwoli miejskim kasom zaoszczędzić wiele pieniędzy, gdyż utrzymanie rodzin bezrobotnych i zapewnienie im wszystkich świadczeń socjalnych jest o wiele droższe.

Spolverato jest legistą, a miasto Spresiano znajduje się w prowincji Treviso. To już powinno wystarczyć na usprawiedliwienie tej „fenomenalnej” propozycji. Tylko w północnych Włoszech rodzą się takie umysły. Jeszcze nie tak dawno światowa sławę zdobył inny radca miejski, Giorgio Bettio, który twierdził, że imigranci mają być traktowani metodami esesmanów, a o ich pobycie we Włoszech ma decydować swoista kwarantanna.

Kontrowersyjna wypowiedź wywołała oburzenie w świecie politycznym. Koordynator regionalny Partii Demokratycznej, Enrico Quarello nawołuje do zaprzestania... - etnicznych porządków w wykonaniu padańskim. To tobie damy dwa tysiące euro i bułkę z mortadelą na drogę, obyś tylko sobie poszedł - zwrócił się takimi słowami do Spolverato.

Legia Północna jest jednak dumna z inicjatywy, twierdząc, że jest to model do naśladowania. Sekretarz prowincjonalny Treviso i radca regionalny partii Legia Połnocna, Gianantonio Da Re prosi, by tego typu politykę zaadoptowały również inne legijskie miasta.

Nie pozostaje nic innego jak powiedzieć - obcokrajowcu, przyjeżdżaj. Pieniądze czekają na ciebie. Po uzyskaniu bonusu z jednej gminy, przeprowadzisz sie do następnej. Tam również dostaniesz pieniądze i tak dalej. Pamiętaj, wybieraj miasta, gdzie rządzi Legia i obowiązkowo bez wielkiego bagażu, bo przeprowadzki też kosztują.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

donos ciekawy, pomysł Legii (Ligi?) Północnej absurdalny, ale za artykuł należy się wielki -

"Spolverato jest legistą, miasto Spresiano znajduje się w prowincji Treviso. To już powinno wystarczyć na usprawiedliwienie tej „fenomenalnej” propozycji. Tylko w północnych Włoszech rodzą się takie umysły."

Miałam okazję mieszkać w prowincji Treviso i nie mam o niej najlepszego zdania. Podobnie zresztą jak o Legii (Lidze?) Północnej...

...ale takie uogólnienie to bardzo brzydka generalizacja.

Te "fenomenalne" umysły nie są tylko i wyłącznie problemem północnych Włoch, z czego pewnie zdaje sobie Pani doskonale sprawę. Absurdy, zaściankowe poglądy, wypowiedzi podszyte rasizmem i bezrefleksyjny populizm - czy tego brakuje na południu?
Rozumiem, że nie jest Pani zwolenniczką Lega Nord - dlaczego więc powiela Pani stereotypowe uprzedzenia dotyczące północy i południa Włoch?
Być może czepiam sie niepotrzebnie tego jednego sformułowania - ale jakoś wyjątkowo mnie razi na tle reszty Pani tekstów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 27.12.2008 17:37

+:))) Wreszcie coś dla mnie... Jasne, że skorzystam..... Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe ilu obcokrajowców skorzysta

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.