Facebook Google+ Twitter

Włosy a sukces w życiu

Żródło mocy Samsona tkwiło w jego pięknych włosach - mit to czy nie, z pewnością fakt posiadania pięknych włosów ułatwia życie, dodaje odwagi osobistej i pomaga w osiągnięciu sukcesu u płci przeciwnej. A może nawet sukcesu zawodowego.

Nz: aktorka Magdalena Walach / Fot. Stach Leszczyński/PAPWłosy wabią od starożytności. Powab pięknych i długich włosów zawsze będzie zniewalał mężczyzn jak świat długi i szeroki. Ten atut jest znany jako jeden z najbardziej ponętnych wdzięków kobiecości, ba - to naturalne bogactwo jest kobiecością samą w sobie. W starożytności zdobienie włosów oraz układanie ich w różne fryzury było sposobem potwierdzenia przynależności do danej grupy lub kasty. W starożytnym Egipcie piękne włosy były oznaką zamożności i statusu społecznego, natomiast w starożytnym Rzymie niewolnikom golono jedną połowę głowy. W naszych czasach kobieta będąca w posiadaniu korony lśniących pasm może być pewna, iż jej towarzysze oraz wszyscy, z którymi spotyka się w życiu, z lubością oddają się admirowaniu tej kwintesencji kobiecości. Mężczyźni natomiast kobietę naśladującą ich sposób ubierania czy czesania się nazywają trzeźwo myślącą, a przez to jakby mniej kobiecą i gorszą od reszty.


Włosy osobistą wizytówką każdego człowieka


Zabiegi kosmetyczne mające na celu zwiększenie objętości fryzury czy zdobienie włosów mogą być przejawem potrzeby zaspokajania potrzeb czysto estetycznych, sposobem wyrażania swych upodobań jak i poglądów, stanowi element tożsamości. W XVI wieku we Francji panowie na znak rewolucji nosili długie, niedbale rozpuszczone włosy, również w latach 70. panowała moda na długie włosy. W niektórych kulturach uznaje się nawet, że moc człowieka znajduje się właśnie we włosach. Wśród Indian czy ludów Syberii czarodzieje czy magowie hodują długie włosy, gdyż to właśnie w nich mają mieszkać ich opiekuńcze duchy. Zadbane i piękne włosy mają również przyciągać płeć przeciwną.


Długowłosa Barbie i czupurny Ken


O tym, że długie, zdrowe włosy są przejawem atrakcyjności i powodzenia w życiu, dowiadujemy się już w dzieciństwie. Wszystkie bajki i dziecięce zabawki kreują standardy piękna kobiecego – dlatego długonoga, długowłosa i szczupła lalka Barbie jest obiektem podziwu dla małych dziewczynek i osiągnęła tak szalony sukces komercyjny. Chłopcom natomiast przedstawia się mężnego i odważnego księcia z bajki z błyskiem w oku. Umięśniony, wysportowany, z bujną czupryną - to obraz mężczyzny promowany współcześnie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Emilia K.
  • Emilia K.
  • 02.03.2012 22:19

Mięso ?? (!!!)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.