Włoszczowska i Galiński zwycięzcami zawodów XC w Bielawie

• Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-05-18 18:35

Maja Włoszczowska (CCC Polkowice) i Marek Galiński (JBG-2 Professional MTB Team) wygrali sobotnie zawody XC w Bielawie o nazwie Lang Team Grand Prix MTB 2009. Oboje, srebrna medalistka z Pekinu, jak i czterokrotny olimpijczyk (Atlanta, Sydney, Ateny i Pekin), byli tego dnia bardzo dobrze przygotowani do kolarskich zmagań na Łysej Górze i jej najbliższej okolicy, stąd ich zwycięstwa były pewne - bez żadnych wątpliwości.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Lang TeamKobiety w kategorii elita miały do pokonania 20,2 km, co oznaczało jedną rundę małą (400 metrów) i sześć dużych (3,3 km każda). Praktycznie od pierwszych metrów prowadziła Maja Włoszczowska, która narzuciła sobie wysokie, własne tempo. Na całej trasie uzyskała przeciętną prędkość - 18,01 km/h i potrzebowała na jej pokonanie godzinę 7 minut 17 sekund. Druga na mecie była Anna Szafraniec (JBG-2 Professional MTB Team), ze stratą 29 sekund. Trzecie miejsce zajęła Paula Gorycka (DEK Meble Cyclo Korona Kielce), co należy uznać za niespodziankę, gdyż wyprzedziła Aleksandrę Dawidowicz (CCC Polkowice - 4. miejsce), Sylwię Kapustę (Corratec Team Poznań - 5. miejsce) i Magadalenę Sadłecką (CCC Polkowice - 6. miejsce).

W tym wyścigu Ukrainka Natalia Krompets była siódma, zaś akademicka mistrzyni Polski 2009 Magdalena Balana (PKG Vitesse Bikeworld.pl) - dziewiąta. Rosjanka Jelena Gogolewa z Sankt Petersburga uplasowała się na dwunastej pozycji, Ukończyło wyścig 20 pań.

Maja Włoszczowska powiedziała na mecie: – Bardzo się cieszę, że wygrałam. Ostatnio miałem sporo pracy (także przy organizacji własnej imprezy w Jeleniej Górze 9 maja), nie czułam się najlepiej, ale mimo tego zmęczenia wygrałam.Trasa była bardzo szybka, zaś Anna Szafraniec mocno mnie naciskała. Czułam prawie jej oddech na plecach. W następnej edycji Lang Team Grand Prix MTB w Nałęczowie (30 maja) wystartuję.