43668 miejsce

Włoszki mistrzyniami Europy w siatkówce kobiet

W meczu finałowym mistrzostw Europy w siatkówce reprezentacja Włoch pokonała Holandię 3:0. Do finału obie reprezentacje nie przegrały meczu, Holenderki pokonały we wczorajszym półfinale Polki i były faworytkami do złota.

Mecz Holandia - Włochy. Finał ME w piłce siatkowej kobiet w Łodzi. / Fot. Adam SęczkowskiSet I
Mamy prawdziwą wymianę ciosów. Obie drużyny grają "punkt za punkt". Pierwsza przerwa techniczna. Włoszki prowadzą zaledwie jednym punktem. Wynik na tablicach 8:7.

Wyrównanie Holenderek. Kontrowersyjna decyzja sędziów. Punkt zdobywają Włoszki. 10:8. Visser nie daje szans Włoszkom i zdobywa punkt. Znakomite zagranie Italii. 11:9. Manon Flier przypomina o sobie zdobywając dziesiąty punkt, ale po chwili zbyt mocno serwuje. Włoszki rewanżują się tym samym. Staelens na zagrywce. Punkt dla Oranje. Remis na tablicy wyników. Znakomity blok pomarańczowych, które wychodzą na prowadzenie. Piccinni mocno i skutecznie atakuje. Simona Gioli zdobywa czternasty punkt dla Włoch. Piccinni zdobywa kolejny punkt. Dziś gra znakomicie. Holenderki skutecznie blokowane. Druga przerwa techniczna. Włochy mają na koncie 16 pkt, Holandia 13 pkt.

Włoszki zdobywają dwa punkty, a Holenderki tylko jeden. Czas na życzenie trenera Holandii - Avitala Selingera. Flier zatrzymana blokiem przez Gioli. 19:14 prowadzi Italia. Kolejne trzy punkty dla drużyny z południa Europy. Druga przerwa na prośbę trenera Oranje. Dziś oglądamy zupełnie inną drużynę Holandii, już nie tak zadziorną, już nie tak waleczną. Piłka setowa dla Włoszek. Holenderki jeszcze się bronią. Włoszki wygrywają pierwszego seta 25:16.

Set II

Znakomity początek seta. Holenderki prowadzą 2:0. Punkt dla Italii. Punkt dla Oranje. Włoszki gonią wynik. Atak Holenderek 4:2. Gioli potężnie uderza. 4:3. Znakomity blok Wensink. 6:3. Trener Massimo Barbolini prosi o czas. Na nic to się zdało. Na pierwszą przerwę techniczną Holenderki schodzą z pięciopunktową przewagą. Wynik na tablicach 8:3.