Facebook Google+ Twitter

Wmiksuj się w fundusze europejskie z AIP

Młodzież to grupa społeczna, która jest w szczególnie trudniej sytuacji na rynku pracy. Zagrożona wyjazdem zagranicę w celach zarobkowych, bezrobociem lub często zaniechaniem realizacji swoich innowacyjnych pomysłów biznesowych, które w przyszłości mogłyby budować polską innowacyjną gospodarkę.

 / Fot. Logo AIP.W odpowiedzi na te problemy, w oparciu o doświadczenie Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości oraz wielkie możliwości oddziaływania wśród ludzi młodych, przygotowana została kompleksowa pod względem metod dotarcia kampania dla młodzieży „Wmiksuj się w Fundusze Europejskie”.

Projekt „Wmiksuj się w fundusze europejskie” realizowany od 1 września 2007 roku do 30 czerwca 2008 r. jest pierwszą w Polsce kampanią informacyjną dotyczącą funduszów UE na tak wielką skalę, skierowaną do wszystkich grup młodzieży.

Główne cele tej kampanii:
- zwiększenie świadomości społecznej młodzieży w zakresie możliwości wykorzystywania Funduszy Europejskich w Polsce w latach 2007-2013,
- poinformowanie o roli Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, jako instytucji państwowej bezpośrednio odpowiedzialnej za proces absorpcji i wykorzystania Funduszy Europejskich,
- promocję dobrych praktyk wykorzystania Funduszy Europejskich w latach 2004-2006.

 / Fot. Logo Największą zaletą projektu jest podjęcie działań, mających na celu dotarcie do wszystkich grup młodzieży, niezależnie od pochodzenia, miejsca zamieszkania, itp. Kampania promocyjno-informacyjna zakłada udział w projekcie nie tylko ogólnopolskich mediów, ale również mniejszych, regionalnych oddziałujących na terenach wiejskich i w małych miastach.

W ramach kampanii Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości będą korzystać z najskuteczniejszych form przekazu informacji. Organizator kampanii zdecydował się wykorzystać szeroki wachlarz mediów i form przekazu, żeby trafić do jak największej i jak najbardziej różnorodnych grup młodzieżowych.

Częścią kampanii będzie stworzenie i kolportaż bezpłatnej gazety dla młodzieży promującej fundusze europejskie. Gazeta będzie miała charakter niekomercyjny i wydawana będzie co 2 miesiące.

W gazecie ukazywać się będą również artykuły zachęcające młodzież do zakładania własnej działalności gospodarczej przy wsparciu Funduszy UE, udzielanie wskazówek na wszelkich stadiach tworzenia biznesu, od powstania koncepcji – pomysłu na biznes, przez jego realizację, pozyskanie kapitału, aż do początków działania firmy oraz artykuły o przedsiębiorczości w Polsce i na świecie.

Wszystkie niezbędne informacje na temat kampanii „„Wmiksuj się w fundusze europejskie” odstępne są pod tym adresem www.polskaprzedsiebiorcza.pl

Fundusze Europejskie
Fundusze europejskie kierowane są zarówno do osób fizycznych, przedsiębiorstw, jak również do instytucji samorządowych i organizacji non-profit. Fundusze strukturalne są instrumentami polityki strukturalnej Unii Europejskiej. Ich zadaniem jest wspieranie restrukturyzacji i modernizacji gospodarek krajów UE. W ten sposób wpływa się na zwiększenie spójności ekonomicznej i społecznej Unii. Fundusze kierowane są do tych sektorów gospodarki i regionów, które bez pomocy finansowej nie są w stanie dorównać do średniego poziomu ekonomicznego w UE. Polityka strukturalna i fundusze mają pomóc władzom centralnym i regionalnym słabiej rozwiniętych regionów w rozwiązaniu ich najważniejszych problemów gospodarczych.

Na lata 2007-2013 zmieniła się unijna polityka regionalna. Nowe państwa członkowskie nie są już traktowane oddzielnie, procedury wdrażania funduszy są uproszczone, a największe środki zostaną przeznaczone dla najbiedniejszych regionów. Komisja zaproponowała budżet na politykę regionalną w wysokości 347 mld euro. Stanowi to ponad 35 proc. wszystkich wydatków UE w tym okresie. Polsce na realizację polityki spójności w nowym okresie programowania przypadła kwota 67 mld euro.

Strony na których możesz znaleźć więcej informacji:
www.funduszestrukturalne.gov.pl
www.mrr.gov.pl
www.efs.gov.pl
www.dwfefs.gov.pl
www.zporr.gov.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

oby akcja przyniosła skutek

(+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) Ciekawe!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.