Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16038 miejsce

Wnętrza moszneńskiego zamku. Zobacz zdjęcia

Zamek w Mosznej posiada ogółem 8 tys. m. kw. powierzchni, 365 pomieszczeń, a jego kubatura wynosi 65 tys. m. sześciennych.

1 z 17 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Zabytkowa sień prowadząca schodami do dwóch skrzydeł zamku. Fot. Ewa Bielańska
Zabytkowa sień prowadząca schodami do dwóch skrzydeł zamku. Fot. Ewa Bielańska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Fotograik
  • Fotograik
  • 01.09.2010 14:32

Po zmianie graficznej tego portalu niektóre zdjęcia w galeriach zostały zniekształcone.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawa dla znawców rodu von Tiele-Wincklerów, jak również za fotoreportaż. Tutaj krótki rys miechowickiej posiadłości tego rodu link
Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mało kto wie, że wiele zabytkowych mebli z moszneńskiego zamku znalazło się w pszczyńskim pałacu i zdobią jego wnętrza. Zamek w Mosznej nie ma statusu "muzeum" i komnaty wyposażone są często w meble standartowe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niestety, niewiele mamy w Polsce zamków z bogato wyposażonym wnętrzem. Jak tu link Tym bardziej cieszy informacja o Mosznej. Kiedyś się tam wybiorę. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Także spotkałam się z tym określeniem, lecz w tym "śnie pijanego cukiernika" są elementy rzeźb i sztukaterii wykonane w sposób mistrzowski.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przepiękne! W jednym ze źródeł w Googlach jest i takie określenie na bogactwo formy zamku: "sen pijanego cukiernika". :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie sposób w jednej galerii ukazać wszystkich wnętrz tego zamku. Przepadło mi zdjęcie jednej z największych atrakcji tego obiektu - ogromnej wielkości kominek mieszczący się w kawiarni. Wszystkie kominki w zamku są sprawne i teoretycznie w każdym mógłby być rozpalony ogień. Wiadomo, że z powodu bezpieczeństwa p.poż. jest to zabronione. W zimie, lub w dni deszczowe, wieczorami rozpala się jedynie ten największy kominek w kawiarni.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jejku, ale pięknie i dostojnie. /5/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ps Miechowice to dzielnica miasta Bytom

Komentarz został ukrytyrozwiń

Po hucznym ślubie w Miechowicach Waleska i Hubert uzyskują zgodę na połączenie swoich nazwisk i herbów. Odtąd noszą nazwisko von Tiele-Winckler. Kupują kolejne majątki nie tylko na Śląsku, ale i w Meklemburgii. W 1876 roku kończą budowę luksusowej rezydencji przy Regentenstrasse w centrum Berlina za milion marek. Kupują także zamek w Mosznej. Na początku XX wieku majątek von Tiele-Wincklerów jest siódmą fortuną w całym Cesarstwie Niemieckim. Historia wielkiej fortuny kończy się w 1945 roku.

A kto był budowniczym i pierwszym właścicielem tego zamku?

Zastanawiam kogo byłoby stać w dzisiejszych czasach, w naszym kraju wybudować i urządzić sobie takie "cacko" - tak piękny zamek.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.