Facebook Google+ Twitter

Wnętrza spod igły projektanta

Projektanci mody już dawno zeszli z wybiegów. Otworzyli się na zupełnie inne dziedziny. Dziś poza torebką od znanego kreatora, można chociażby kupić meble jego projektu, czy zamieszkać w apartamencie jego autorstwa.

Wnętrze zaprojektowane przez Versace / Fot. DAMACpropertiesRomans architektury i wystroju wnętrz z modą trwa już od dawna. Wbrew pozorom te dwie różne dziedziny mają ze sobą wiele wspólnego. W obu liczy się struktura materiału, jego kształt, jakość, design, które ubrane w jedną całość tworzą wyjątkowy i niepowtarzalny projekt.

Architektura na wybiegach

I tak z jednej strony na pokazach mody zobaczycie projekty sukienek z wykorzystaniem drutu, wykończenia ze szkła, czy inne plastikowe elementy. Z drugiej strony odnaleźć możecie przepiękne projekty, czy to surowych, czy też bogatych wnętrz, w których od razu poznacie rękę znanego kreatora mody.

Moda weszła odważnie do świata architektury i wystroju wnętrz. Dziś spod ręki projektantów wychodzą apartamenty, restauracje, sklepy, a czasem nawet bryły budynków.

Złoto Versace

Jedną z najbardziej prestiżowych realizacji była współpraca domu modowego Versace z deweloperem, do którego należy ekskluzywna inwestycja DAMAC Tower w Bejrucie. Dzięki kolaboracji apartamenty w wieży zostały zaprojektowane oraz wyposażone zgodnie z wytycznymi domu modowego. Powstały przepiękne i niepowtarzalne realizacje, w których wykorzystano to, co tak często można zobaczyć na wybiegu. Są tu więc bogate zdobienia w złocie, marmurowe podłogi o charakterystycznych czarno-białych wzorach, kryształowe kandelabry, wykończenia w szkle i mnóstwo luster.

Cętki od Calvalliego

Jeśli odwiedzicie jedną z ekskluzywnych kawiarni sygnowanych nazwiskiem Roberto Cavalli również zobaczycie jak bardzo styl jego projektów odcisnął się na wnętrzach. Od sukienek w egzotyczne desenie – cętki lamparta, paski zebry, pawie oczka czy strusie pióra projektant przeszedł w płynny sposób do podobnych wnętrz. W kawiarni można więc usiąść na kanapie w łatki żyrafy, czy plamki geparda.

Nadmorski Zień

Nic zatem dziwnego, że i do nas przywędrował trend takiej współpracy. Znany projektant mody Maciej Zień stworzył modernistyczne wnętrza nadmorskiego apartamentowca Dune w Mielnie. I to właśnie morze zainspirowało jego projekty. W jasnych apartamentach dominują biel, beż i błękit. Wykończenia w drewnie i złocie przypominają nadmorski piasek. Nie zabrakło też elementów nawiązujących do stylu okrętowego, a to dzięki elementom ze stali.

Muzyczny Jemioł

Kolejny projekt szykuje się w Warszawie. Tym razem na warszawskim Powiślu kreator mody Łukasz Jemioł będzie odpowiedzialny za projekt wnętrza w jednym z apartamentów w inwestycji Piano House. Jak będzie wyglądał? Na razie wszystko owiane jest tajemnicą, ale jak mówi sam projektant: „Wnętrze powinno być dobrze skrojone, funkcjonalne i użytkowe, jak moda, która wychodzi z mojego atelier”.

Czy inspiracją będzie sam budynek? Modernistyczna kamienica, przy której budowie wykorzystywano naturalne materiały – piaskowiec, granit, drewno? Czy może muzyczne akcenty nawiązujące do nazwy, czyli klawisze fortepianu na elewacji, na tarasie i w lobby? A może sama atmosfera Powiśla? Zieleń, parki, mały park na patio budynku? Zobaczymy…

Architektura dla mody

Dom Towarowy Selfridges w Birmingham / Fot. selfridges.comTak jak moda weszła już na dobre do świata architektury i designu wnętrz, tak coraz częściej obserwujemy też trend, gdy to architektura wchodzi do świata mody. Znani architekci tworzą niezwykłe, czasem kosmiczne budynki, które są siedzibami domów mody, butików czy ekskluzywnych domów towarowych.

Chyba najbardziej wyjątkowym projektem jest Dom Handlowy Selfridges w Birmingham. Nie da się przejść obojętnie obok bryły przypominającej kształtem olbrzymiego wieloryba, który pokrywa 15 tysięcy wypukłych, aluminiowych połyskujących w słońcu tarcz.

Wokół piękna

Zarówno kreatorzy mody, jak i architekci stawiają przed sobą jedno zadanie. Chcą otaczać człowieka pięknem. Czy będą to ekskluzywne ubrania czy nowoczesne projekty apartamentowców. Dzięki ich współpracy powstają niepowtarzalne, warte podziwu projekty.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.