Facebook Google+ Twitter

Wniosek adwokata Hambury ws. szefowej MAK: Anodina do lustracji

Mieliśmy w kraju kilka dni wrzawy medialnej, politycznej i prawnej w związku z informacją, że prokuratura polska na wniosek prokuratury rosyjskiej, przekazała informację z lustracji dwóch naszych pilotów, którzy zginęli w katastrofie w lesie smoleńskim. Teraz mamy drugą odsłonę tej kwestii. Polacy chcą lustracji szefowej MAK i członów komisji badającej katastrofę smoleńską.

 / Fot. MAK, raportPrawnik polskiego pochodzenia zamieszkały w Berlinie, Stefan Hambura, będący pełnomocnikiem części rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej, chce, aby polska prokuratura wojskowa złożyła wniosek prawny o sprawdzenie powiązań członków komisji MAK-u ze służbami specjalnymi ZSRR.

Według "Gazety Prawnej" wniosek adwokata Stefana Hambury dotarł już do Prokuratora Generalnego, Andrzeja Seremeta. Wniosek obejmuje nie tylko sprawę gen. Tatiany Anodiny, ale także członków obsługi lotniska w Smoleńsku oraz wydających im polecenia służbowe wojskowych z jednostki w Twerze.

Na liście adwokata Hambury figuruje 11 osób, m.in. z komisji MAK i służb wojskowych. Są wśród nich, m.in. przewodnicząca MAK, Tatiana Anodina; dwaj zastępcy przewodniczącej komisji MAK - Oleg Jermołow i Aleksiej Morozow oraz wysocy rangą wojskowi: były dowódca bazy w Smoleńsku i zastępca dowódcy bazy w Twerze - płk Nikołaj Krasnokutski, a także szef sztabu wojsk lotnictwa transportowego Federacji Rosyjskiej, gen. Władimir Benediktow.

Prawnik Stefan Hambura domaga się w piśmie do prokuratora generalnego sprawdzenia, która z wymienionych osób w przeszłości była pracownikiem, funkcjonariuszem, żołnierzem lub współpracownikiem tajnych służb bezpieczeństwa Związku Radzieckiego.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

jędruś
  • jędruś
  • 22.04.2012 09:01

można skończyć wyzsze studia i zrobić adwokature i można robić z siebie błazna...

Komentarz został ukrytyrozwiń
p
  • p
  • 21.04.2012 18:19

ale pajacowanie!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.