Facebook Google+ Twitter

Wniosek Kochanowskiego odrzucony. Nie będzie postępowania przeciwko Kopacz

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-20 17:00

Nie będzie śledztwa w sprawie braku szczepionek na grypę AH1N1. Tak zdecydowała Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Z wnioskiem o wszczęcie postępowania wystąpił Rzecznik Praw Obywatelskich, który sam chorował na grypę. Janusz Kochanowski domagał się sprawdzenia, czy minister zdrowia Ewa Kopacz nie złamała prawa, nie zamawiając szczepionek przeciwko nowej odmianie grypy.

Szefowa resortu zdrowia z zadowoleniem przyjęła decyzję prokuratury. Minister Ewa Kopacz przypomniała, że przez 4 miesiące musiała tłumaczyć się, dlaczego nie kupiła szczepionek przeciwko nowej grypie. Teraz ministrowie zdrowia w innych krajach muszą wyjaśniać, dlaczego te szczepionki kupili.

Na przykład Francja czy Niemcy wydały miliony euro na szczepionki, a skorzystało z nich zaledwie kilka procent obywateli tych państw. Nawet Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zapowiada wszczęcie śledztwa w sprawie wyjaśnienia, czy nie manipulowano opinią publiczną w sprawie świńskiej grypy.

Według prokuratury postępowanie sprawdzające wykazało, że minister Kopacz, odstępując od zakupu, dopełniła swoich obowiązków w zakresie ochrony zdrowia obywateli. Nie dysponując pełną informacją o bezpieczeństwie i efektywności stosowania nowych szczepionek, podjęła też wszelkie działania zmierzające do uzyskania pełnych informacji w tej sprawie.
Decyzja prokuratury nie jest prawomocna.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.