Facebook Google+ Twitter

Wniosek o sprawdzenie przypadków cenzury w Polskim Radiu odrzucony

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-19 14:49

Prezydium sejmowej komisji kultury i środków przekazu odrzuciło wniosek Jerzego Wenderlicha z klubu Lewicy, by komisja zażądała wyjaśnień w sprawie sytuacji w Polskim Radiu od KRRiT oraz władz publicznego radia.

Jerzy Wenderlich - wiceszef komisji kultury - chciał, by sprawdzono opisane przez "Gazetę Wyborczą" rzekome przypadki cenzury w Polskim Radiu.

Przewodnicząca komisji Iwona Śledzińska-Katarasińska z PO tłumaczyła, że poseł Wenderlich i jego koledzy z Lewicy mogli wcześniej pomóc Platformie uporządkować sytuację w mediach publicznych, głosując za odrzuceniem prezydenckiego weta do ustawy medialnej - ale tego nie zrobili. Jak powiedziała Iwona Śledzińska-Katarasińska, być może klub Lewicy zorientował się, że popełnił kardynalny błąd popierając weto i teraz szuka wyjścia awaryjnego, chcąc zwołać kolejne posiedzenie komisji kultury i środków przekazu.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Jan Ołdakowski przypomniał z kolei, że komisja już kilkakrotnie w tej kadencji zajmowała się sytuacją w Polskim Radiu i Telewizji Polskiej. Zdaniem posła PiS wniosek Jerzego Wenderlicha zawiera wiele pomówień i był prawdopodobnie tylko "publicystycznym występem", a nie autentyczną próbą sprawdzenia, jaka naprawdę sytuacja panuje w polskim radiu.

"Gazeta Wyborcza" sugerowała w swojej publikacji, jakoby w Programie Pierwszym publicznego radia obowiązywał zakaz zapraszania agentów czy informowania o życiu osobistym braci Kaczyńskich.

Rzecznik Polskiego Radia Tadeusz Fredro-Boniecki w specjalnym oświadczeniu stanowczo zdementował te pogłoski. Wyraził nadzieję, że sejmowa komisja kultury i środków przekazu zajmie się nie tylko - jak się wyraził - wirtualną sytuacją kreowaną przez publicystkę "Gazety Wyborczej" Agnieszkę Kublik, ale również pomoże znaleźć źródła, z których zostaną uzupełnione coraz poważniejsze ubytki w radiowym budżecie, spowodowane kampanią Platformy Obywatelskiej na rzecz niepłacenia abonamentu radiowo-telewizyjnego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.