Facebook Google+ Twitter

Wniosek o znęcanie się nad 55 końmi w prokuraturze

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-26 16:30

Minister rolnictwa Mirosław Sawicki poinformował, że do prokuratury został skierowany wniosek w sprawie złego traktowania koni ze stadniny w Prądzewie koło Łęczycy.

55 koni czystej krwi arabskiej było tam trzymanych w skandalicznych warunkach. Szef resortu rolnictwa podkreślił, że znęcanie się nad zwierzętami jest przestępstwem, dlatego każdy kto wie o takich przypadkach powinien to zgłaszać do lekarzy weterynarii.

Główny Lekarz Weterynarii Janusz Związek ubolewa, że inspekcja weterynaryjna dowiedziała się o sprawie złego traktowania koni w stadninie w Prądzewie z mediów, chociaż towarzystwo opieki nad zwierzętami miało sygnały o nieprawidłowościach . Dodał, że do tej pory nie można przeprowadzić kontroli w tym gospodarstwie. Wójt Gminy podjał decyzję o odebraniu pozostałych 45 koni właścicielowi. Tydzień temu pogotowie i straż dla zwierząt zabrało 10 koni, które były w najcięższym stanie.

Zwierzęta od miesięcy stały w półmetrowych odchodach, bez ściółki i czystej wody do picia. W najgorszym stanie były źrebaki, które miały powrastaną w pyski uprząż.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.