Facebook Google+ Twitter

Wniosek ws. Klicha jest już w ministerstwie. Przewodniczący zostanie odwołany?

Za odwołaniem Edmunda Klicha z funkcji przewodniczącego Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych zagłosowało większość jej członków. Ostateczną decyzję podejmie jednak minister transportu Sławomir Nowak.

 / Fot. Grzegorz Dembiński, PolskapresseKlich jest przewodniczącym komisji od 2006 roku i nie pierwszy raz podejmowana jest próba usunięcia go z funkcji przewodniczącego PKBWL. Pierwsza miała miejsce na początku 2011 roku, kiedy to wniosek został przez komisję przyjęty, ale na dymisję nie zgodził się ówczesny minister infrastruktury Cezary Grabarczyk.

Jak podaje Wirtualna Polska, Edmund Klich opublikował oświadczenie, w którym napisał, że złożony 21 grudnia 2011 roku wniosek o jego odwołanie "nie zawiera żadnych argumentów merytorycznych".

"W szczególności nie odnosi się do tego, że Komisja pod moim kierownictwem znacznie zwiększyła swą efektywność, a badania wypadków lotniczych prowadzone są sprawnie i prowadzą do konkretnych wniosków. Zrozumiałe, że wynikające stąd większe, ale racjonalne, obciążenie pracą poszczególnych członków Komisji nie może budzić ich entuzjazmu" - czytamy w dokumencie.

Minister transportu podejmie decyzję w przyszłym tygodniu. Wniosek komisji uchwalony został bezwzględną większością głosów, jednak jej członkowie nie chcą wypowiadać się na ten temat.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

t_chr
  • t_chr
  • 02.02.2012 08:07

Warto zobaczyć
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=KIBgVCJzBaU wywiad
http://www.youtube.com/watch?v=ERDm3obdH3M&feature=player_embedded#!

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 02.02.2012 07:27

Klicha należy odwołać, choćby za żenująca kampanię wyborcza. Ten spadający samolot na plakatach, fatalne i bez zrozumienia dla rodzin ofiar, byle do celu! Po trupach, jak Jarosław, zawsze dziewica.

Komentarz został ukrytyrozwiń
jozef chudy
  • jozef chudy
  • 01.02.2012 21:45

LUDZIE CZY NIE WIECIE ZE wszechwladza TUSKA I KOMORA JEST NAJWAZNIEJSZ ciemny narodzie kiedy sie OBUDZISZ bo moze byc za POZNO czekam obywatel

Komentarz został ukrytyrozwiń
swiety z gipsu
  • swiety z gipsu
  • 01.02.2012 20:09

do funkcji za edmunda klicha powolac policmajstra antonjego

Komentarz został ukrytyrozwiń
Taliesin
  • Taliesin
  • 01.02.2012 19:13

Komisja jest niezależna ale nie może odwołać skompromitowanego przewodniczącego bez zgody rządu.Prokurator jest niezależny ale nie może wybrać sobie zastępcy bez zgody rządu.Co to za niezależność??

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.