Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6845 miejsce

Wnioski o płatności. Czy wysyłanie ich listem zwykłym jest zgodne z prawem?

Współautorzy: Magdalena Wróbel

Rolnicy zastanawiają się, czy wysyłanie listem zwykłym wniosków o płatności bezpośrednio przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa jest zgodne z prawem, czy może jest tutaj łamana ustawa o ochronie danych osobowych.

 / Fot. Magdalena WróbelList z wnioskiem jest duży i gruby. Nie sposób go nie zauważyć. Klauzula "Przesyłka zawiera dane osobowe podlegające ochronie na podstawie ustawy..." podkreśla jej ważność, ale też sugeruje, co się w niej znajduje.

Departament Komunikacji Społecznej ARiMR poinformował nas, że zgodnie z ustawą Agencja przesyła formularz oraz materiał graficzny każdemu rolnikowi, który złożył wniosek o przyznanie płatności obszarowych w poprzednim roku. Informuje również, że nie ma obowiązku przesyłania tych dokumentów w ściśle określony sposób.

W informacji, którą uzyskałyśmy przypomina się również, iż wysłanie wniosku spersonalizowanego do producenta rolnego nie oznacza rozpoczęcia postępowania administracyjnego. Datą tą jest dzień doręczenia organowi wniosku producenta rolnego o przyznanie płatności

"Zgodnie z art. 36 ustawy z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, administrator danych jest obowiązany zastosować środki techniczne i organizacyjne zapewniające ochronę przetwarzanych danych osobowych odpowiednią do zagrożeń oraz kategorii danych objętą ochroną, a w szczególności powinien zabezpieczyć dane przed ich udostępnieniem osobom nieupoważnionym, zabraniem przez osobę nieuprawnioną, przetwarzaniem z naruszeniem ustawy oraz zmianą, utratą, uszkodzeniem lub zniszczeniem", dlatego też- jak czytamy w informacji przesłanej do nas- "Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa - jako administrator danych - dokonał analizy i oceny zagrożeń i w odniesieniu do wniosków spersonalizowanych uznał list zwykły za właściwy środek techniczny dostarczenia korespondencji, służący należytej ochronie i zabezpieczeniu informacji o charakterze niejawnym". / Fot. Magdalena Wróbel

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Adrian
  • Adrian
  • 20.02.2011 22:33

Sądu Administracyjnego w Warszawie wydany w sprawie o sygn. II SA/Wa 735/2004, w
którym sąd stwierdził, że: "Nie ma obowiązku przesyłania listami poleconymi korespondencji zawierającej dane osobowe.

No i w czym problem??? Banki wyciągi też wysyłają listem zwykłym, a są to ważniejsze informacje niż dane z wniosków.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.