Facebook Google+ Twitter

Wnuczka Chruszczowa: Nawet Rosjanie są zażenowani tym, co robi Putin. Udławi się Krymem

„Putin udławi się Krymem. Nawet ci Rosjanie, którzy uważają, że powinien on być rosyjski, są zażenowani, bo nie chcą, by świat nienawidził Rosji – mówi PAP prof. Nina Khrushcheva, wnuczka Nikity Chruszczowa.

 / Fot. PAP/EPAProf. Nina Khrushcheva z New School w Nowym Jorku, wykładowca stosunków międzynarodowych, wnuczka przywódcy ZSRR Nikity Chruszczowa, w rozmowie z PAP zwraca uwagę, że Putin zachowuje się jak prawdziwy autokrata, który od 14 lat „rozstawia wszystkich jak pionki”. Wg prof. Khrushchevy, Rosjanie mają jednak dość tego stylu rządzenia. Patriotyczna retoryka w coraz mniejszym stopniu trafia do ludzi, którzy atak na Krym uważają przede wszystkim za przejaw szaleństwa i początek końca reżimu Putina.

Wg Profesor Khrushchevy, Putin może realizować plan „naprawy błędów głupców”, czyli m. in. Nikity Chruszczowa, który w 1954 roku oddał Krym Ukrainie (wtedy Ukraina była częścią ZSRR i nie miało to większego znaczenia politycznego) i Borysa Jelcyna, który nie walczył o przywrócenie Krymu Rosji po rozpadzie ZSRR.

Zdaniem prof. Krushchevy, w obecnej sytuacji, trudno będzie zmusić Rosjan, by wycofali się z niej. "Jedyne co może wpłynąć na Putina, to sankcje gospodarcze, a nie żadne apele z Zachodu" - dodała Krushcheva. Jej zdaniem słuszne byłoby wprowadzenie restrykcji wizowych, wstrzymanie przez Europę budowy gazociągu "South Stream" czy uniemożliwienie przez NATO rosyjskiej Flocie Czarnomorskiej wypływania poza Morze Czarne. Putin, wg wnuczki Chruszczowa, nie chciałby ruszać na wschód z wojskami; satysfakcjonuje go zajęcie Krymu, ale trudno przewidzieć jak sytuacja się rozwinie. "Wiele zależy od reakcji Kijowa. Nawet bez rosyjskiego udziału na wschodzie Ukrainy mogą wybuchnąć zamieszki i wtedy Putin może poczuć się zmuszony, by - jak to określił - chronić Rosjan w całej Ukrainie" - wyjaśniła prof. Krushcheva.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Z tego co Putin się wypowiada , to dowodzi że niema pojęcia co to jest demokracja , lamie prawa i nie widzi że lamie ich , a Ukrainę uważna za nie sforne dziecko Rosji . Ale już zmienił płytę i idzie w stronę ugody , ale nie licząc się z Ukraina tylko z Ameryka i Unia Europejska . Dowodzi to tylko że jest w zaawansowanej chorobie schizofrenii.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Putin już zaczął dławić się Krymem. Duma dumą, ale społeczeństwo rosjskie też ma własny rozum. Ostatnie wypowiedź Putina ( link ) pokazuje przewrotnie, że właśnie bardzo boi się sankcji wobec Rosji. W końcu uderzy to przede wszystkim w mieszkańców tego kraju, a to już tylko krok do początku końca kariery Putina.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.